Társalkodó - bármiről

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Arya
2023. szeptember 27. 08:57
#404
Akkor jó ízlése van Kalibannak. A hosszabb meg mindig jobb. 🙂
Az írásaid is tetszenek. A neved szerintem is hagyni kéne. Egyedi, különleges. Mint te magad. Az ép testben ép lélek itt: jó írások, kellemes profil.
Na, kielemeztelek, "megsimogattalak". 🙂  
1
Ez egy válasz Lolamacko 2023. szeptember 27. 08:33-kor írt üzenetére.
cvirag
2023. szeptember 27. 08:41
#402
Zagyva lett. Annyira, hogy nem is értem mit akartál. Groteszknek túlzás, sértésnek gyerekes. Tanácstalan vagyok veled kapcsolatban. Látszólag képes vagy összehozni egy írást, de ez honnan jött? Miért alkottad meg éppen így? 
1
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2023. szeptember 26. 19:39-kor írt üzenetére.
doriangrey
2023. szeptember 26. 21:55
#398
Öt oldal helyett lehet öt mondatban? Csak a helyszűke miatt. 😀
1
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2023. szeptember 26. 21:27-kor írt üzenetére.
Lolamacko
2023. szeptember 26. 21:32
#397
Ezeket már mind megírtad. Mindig ugyanazokat a neveket használod? Nem lépsz ki a komforzónádból?
1
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2023. szeptember 26. 21:27-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2023. szeptember 26. 21:27
#396
Gyakorló feladat:  Írni kell egy 5 oldalas fogalmazást. Női karakterek nevei: Brigitta, Judit.
Férfiak : Béla, Károly.
A történet tartalmazza a következőket. Vadászház, űrhajó, női harisnya, orális szex, erdő, Magyarország. -- Jó lenne ha hozzányúlnál. 
1
Ez egy válasz Lolamacko 2023. szeptember 26. 21:15-kor írt üzenetére.
doriangrey
2023. szeptember 26. 20:37
#394
Sok-sok európai háztartásban is, meg világszerte... 
1
Ez egy válasz Arya 2023. szeptember 26. 20:13-kor írt üzenetére.
Arya
2023. szeptember 26. 20:13
#393
Igaz, Homérosz műve alapján ma valóban mitológiai szereplőnek tartják Ithaka királyát.
Nincs bizonyíték arra, hogy a valóságban nem létezett. Rengeteg szereplője van az irodalomnak, amit a történelem hivatalosan nem fogad el, mert nincs bizonyíték. Sokáig hitték Európában a sárkányokat is mitológiai lényeknek. Japánban ma is élnek.  
1
Ez egy válasz Ulysses 2023. szeptember 26. 19:29-kor írt üzenetére.
Arya
2023. szeptember 26. 20:04
#392
Az álértelmiségi egy műfaj? A helyesírás ellenőrző, berzenkedik e kifejezés ellen. A kispolgári ellen nem.
A rockopera cikket te írtad?
https://www.youtube.com/watch?v=qonj8k0FBmA
Ehhez meg csak ennyi a magyarázat. ❤
Jé, nekem is sikerül! 😀  
1
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2023. szeptember 26. 19:39-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2023. szeptember 26. 19:43
#390
Mi a titka az István a király c rockopera töretlen sikerének?

   Az igazán jó művészi alkotások, nem felejtődnek el, vagy válnak érdektelené, hanem generációkon, korokon keresztül sikeresek tudnak maradni, mert mindig meg tudják szólítani az embereket. Minden idők legsikeresebb és legjobb rockoperája esetében hatványozottan igaz, hogy mindig tud érdeklődést kiváltani. Az István a király c rockopera nem a jó és a rossz örök háborúját akarja bemutatni, hanem okos, kulturált módon, gondolatok, eszmék, ideológiák ütközését látjuk, a középkori sajátos politikai viszonyai mentén. Nem véletlen, hogy napjainkban is nagyon népszerű keresztnév az István, vagy épen a Koppány.
Az alkotás ősbemutatója egy szánkózásra alkalmas dombon volt, a hely elnevezése az előadás után Királydomb lett. Sajátos kulturális csemege, hogy a rockopera születése a módszerváltás előtt volt és nem demokráciában. Ugyanakkor túlzóak az olyan kijelentések, hogy az István a király c rockopera segített közelebb jutni a rendszerváltozáshoz.
Tudjuk jól, hogy az Amerikaiak a Hairc musicalt szeretik, bár nem mindegyik Amerikai ember ismeri. Nekünk Magyaroknak az István a király c rockopera jelenti az állócsillagot a művészetek egén. Meg kell említeni a kultikus bemutatót a Népstadionban, a végén az elmaradhatatlan tűzijátékkal. Csodálatos élményben volt részük azoknak a szerencséseknek akik ott lehettek az előadáson és nem később születtek.
A rockopera zenéje mai fülel is kiváló, egyfelől a nagyon jó énekeseknek köszönhetően, másfelől a zene hasonlít a dallamos gregorián zenékre.
Nyilván ahogy telik, múlik az idő számos rendezés és előadás öregbíti az alkotás jó hírét, üdvözlöm, hogy volt olyan bemutató ahol Torda a táltos szerepét hölgy játszotta és gyönyörűen énekelte. A művészetekben mindig van lehetőség a játékra, a változatosságra, üdítő, hogy egyik, másik szerepet néha férfiak, máskor pedig hölgyek játsszák el.
A darab természetesen legnagyobb részt mese, és nem tudományos igényű történelmi tárlat.
Bízom benne, újra lesz szabad téren István a király előadás, napjaink hangtechnikájával, a rockopera mondanivalójával, és a végén az elmaradhatatlan tűzijátékkal.
1
ikkjejzjiuiiii
2023. szeptember 26. 19:39
#388
egyébként én írtam a történetek . hu oldalon a Judit című firkálást, de tudok álértelmiségi módon is írni. 
1
Ulysses
2023. szeptember 26. 19:29
#385
Arya-nak és Tittinek: Odüsszeusz mondabeli figura. Homérosz művében szereplő karakterről olvastam valahol, hogy ő csak testben csalta meg feleségét a hosszú vándorlása, hánykolódása alatt, de lélekben hűséges volt hozzá, igazán csak Pénelopét szerette. Persze szimpatikus számomra a leleményessége, a gondoskodása és felelősségérzete az emberei iránt. No, meg legfőképpen a kíváncsisága. 
Salsa-nak és Lolamackónak: Igaz, csak a magam nevében nyilatkozhatok, de a többségünk itt nem akadémikus, hanem hozzátok hasonlóan olvasni (meg kicsit írni) szerető emberek. (Szándékosan nem átlagembert írtam, mert ma már egyre kevesebben olvasnak.) Én nem James Joyce regényéről hallottam, hogy menőzésként tartották a polcon, hanem Stephen Hawking Az idő rövid története című könyvéről.
Doriangrey-nek: Megvidámítottad az estémet a legutóbbi hozzászólásoddal.
2