Írók/fordítók

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

JakeAmazing
2023. szeptember 17. 10:09
#307
Sok nő nem szül, és sok férfi fordít időt a gyerekre... A nőnek meg inkább csak a gyerekhez kell alkalmazkodnia.
1
Ez egy válasz cvirag 2023. szeptember 17. 08:12-kor írt üzenetére.
Arya
2023. szeptember 17. 08:39
#306
Ez csak egy példa, bár jó. Sokkal több van ebben. Soha nem lesz egyforma a férfi és nő gondolkodása. 
1
Ez egy válasz cvirag 2023. szeptember 17. 08:12-kor írt üzenetére.
cvirag
2023. szeptember 17. 08:12
#303
Mi szülünk gyereket és ez olyan fokú rugalmasságot követel, amit a férfinak nem kell megismerni. Fejben. Fogalmatok nincs, hogy mennyire máshogy tudunk gondolkodni és érezni egyben. Ezzel nem vonom kétségbe a férfiak létjogosultságát, egyáltalán nem, csupán azt gondolom, hogy nekik saját kereteik közt sokkal kevésbé kell tudni alkalmazkodni hozzánk, mint nekünk hozzájuk. 
Vegyük csak a gyereket. Felébredünk reggel és ő az első gondolatunk. Bármilyen döntést hozunk a gyerek benne van. Egy férfi mehet szabadon, ki is hagyhatja a gyerekét a tervekből, ha annyira ambiciózus, de egy nő soha. Ez eleve egy más struktúra. Ezért van, hogy a klasszik karrier-macàk eleve nem is vállalnak gyereket, hiszen pontosan tudják, hogy nem tudnának vele úgy haladni, ahogy akarnak. Tisztelem ezt a fajta őszinteséget bennük, de ezt egy férfi nem tudja átlátni. Neki ott a család fogalma és majd eltartja őket, de nem kell direktben számolnia a gyerekkel, hiszen nem belőle bújt elő.   
1
Ez egy válasz JakeAmazing 2023. szeptember 16. 16:22-kor írt üzenetére.
Arya
2023. szeptember 16. 11:33
#295
A profilomnak nem hiszel. Miből gondolod, ha mást írok elhiszed?
Szeretném, ha ez lenne az utolsó csalódás az életedben. Sajnos erre semmi garancia.
 
1
Ez egy válasz cvirag 2023. szeptember 15. 22:57-kor írt üzenetére.
cvirag
2023. szeptember 15. 22:57
#294
Csalódott vagyok. Mindig azt gondoltam, hogy a nők jobbak mint a férfiak. Volt egy szerelmem, akit azért szerettem meg, mert férfi létére képes volt komplex dolgokat is összerakni. De lehet csak a kora miatt. Te mennyi idős vagy? 
 
1
Ez egy válasz Arya 2023. szeptember 15. 20:05-kor írt üzenetére.