Társalkodó - bármiről

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

cvirag
2023. október 22. 22:43
#523

A tűz elárulta az embert. Pontosabban a tűzzel az ember ártott magának. Olyan irányt vett a fejlődése, ami elvitte az ösztönös helyett az én majd megmondom hogyan lesz jó felé. Ez volt Prométeusz bűne. Ez az eredendő bűn is. 

1
Ez egy válasz kaliban 2023. október 21. 21:22-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2023. október 22. 21:26
#522

Hangolódjunk a holnapi ünnepre. Magyarok vagyunk. Holnap rólunk beszél a világ, hiszen a forradalom világszerte ismert,  és elismert, tiszteletet parancsol. 

1
ikkjejzjiuiiii
2023. október 22. 19:56
#521

A tűz enyhíti a magányt,  mert foglalkozni kell vele. 

1
Ez egy válasz kaliban 2023. október 21. 21:22-kor írt üzenetére.
kaliban
2023. október 21. 21:22
#520

Nem tudom, mennyire fér bele az itteni társalgásba, de kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Mi is a tűz?
Rövid elmélkedés a tűzről.
Ha a rideg tényeket vesszük, akkor a tűz kémiai jelenség: éghető anyag fény- és hőhatással járó oxidációja.

Ha fizikai oldalról vizsgáljuk, akkor az éghető anyag, az oxigén és a gyulladási hőmérséklet szentháromságának frigyéből megszülető önfenntartó reakció.

Biológiai értelemen a tűz maga az élet – a szervezetben lezajló lassú égés, a sejtek energiaigényét biztosító oxidáció. A felvett tápanyagok elégetése biztosítja minden élő szervezet számára a működéshez szükséges energiát. A tűz az élet alfája és ómegája.

De a tűz lehet halál is. Elég, ha csak a tűzvészekben elveszett sok-sok emberi életre gondolunk. Sőt, a tűz még a halál után is elkísér bennünket, hiszen a hamvasztás során a végső tűz emészti el porhüvelyünk, hogy tényleg csak a por maradjon belőle.

Ha hasznosságát vesszük figyelembe, a tűz az egyik legrégebbi jó barátja az embernek.
Mikor fázunk, melegít, megfőzi az ételünket, megolvasztja az ércet, a sötétben világít. Már a homo erectus is használta a tüzet. A szerszámhasználat és a beszéd kialakulása mellett a tűz hasznosságának felismerése, a tűz felhasználása, megszelídítése emelte ki az embert az állatvilágból.

De, ha nem vigyázunk, a jóbarát szembe fordul az emberrel és tomboló vadállatként pusztít.
A barátságos meleg helyett gyilkos, izzó pokollá változtatja az otthonunkat, a környezetünket.
Ha fellázad, mohón felfal, bekebelez mindent, ami drága volt nekünk, míg önnön mohóságába belepusztulva, el nem hamvad.

Másrészről, találóan, az emberi érzelmekben is visszaköszön a tűz. Talán mert a vágy, a szeretet, a szerelem is pont ugyanolyan, mint a fizikai reakcióhoz szükséges háromság megléte. Nélkülük nincs meg a kapcsolathoz szükséges tűz.
Minden emberben megvan a tűzhöz szükséges gyújtóanyag, a vágy, a tüzet tápláló oxigén, a szeretet, de a reakció beindításához szükség van még a szikrára, a szerelemre. Ha minden feltétel együtt áll, lángra lobban szívünkben a tűz.
Igen. A lelkünket átjáró tűz. A vágyott, szeretett személy testének melegsége, érintésének, csókjának izzása, az egybefonódó testek, a szeretkezések tüze és a féltékenység mindent elpusztító lángja, mely után csak a kihűlő érzelmek üszkösödő romjai maradnak.

Bárhonnan is nézzük, tűz nélkül nincs élet. A tűz jó barát, ha vigyázunk rá, de pusztító ellenség, ha nem.
Vigyázzunk a szívünkben fellobbanó lángra, mely éltet, de ha nem őrizzük, akkor elhamvad, vagy szembefordul velünk és felemészt. Bár a tűz után visszamaradt kihűlt, üszkös romokkal még mindig jobban járunk, mintha ki sem gyúlt volna a lelkünket melegítő lángocska és szívünkben csak tűz nélküli, hideg, sötét nihil várna.
Éltessük szívünk tüzét, tápláljuk szeretettel, szerelemmel hogy ki ne hunyjon, de óvjuk, védjük, hogy ránk ne támadjon.

2
ikkjejzjiuiiii
2023. október 21. 16:54
#519

Engem nem zavar meg, egy, egy fórum témája, lazán értelmezem, arról írok, mai jön. 

-3
T
Törté-Net
2023. október 21. 16:42
#517

Kedves ikkjejzjiuiiii!

A hasznos tartalom nélküli , nem nem idekapcsoldó hozzászólásokat sajnis kénytelen vagyunk törölni, többen is jelezték, hogy kissé követhetetlen lett a beszélgetés néha, még a téma címéhez képest is.

Üdvözlettel:
Törté-Net Szerkesztőség

4
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2023. október 21. 16:37-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2023. október 21. 16:37
#516

szerkeztőség, miért törlődnek az általam írt kommentek? 

1
Ulysses
2023. október 18. 17:16
#513
Ez olyan "Müller Péter"-esen hangzott. Ha saját gondolat, akkor bocsánat. Egyébként tetszik.
1
Ez egy válasz cvirag 2023. október 18. 08:44-kor írt üzenetére.
cvirag
2023. október 18. 08:44
#512
Vannak férfiak, akiket nem szabad megvaltoztatni. Elromlanak tőle. Néha egy életre. Vannak, akik csak azt szeretik, ha körbeugrálják őket, de beszélgetni nem lehet velük, mert sérülnek. 
3
ikkjejzjiuiiii
2023. október 15. 19:54
#511
Amit én írok, az egy műfaj, amit nem szabad megváltoztatni. Nekem mindig hagyma szagom lesz.
0
Ez egy válasz Lolamacko 2023. október 15. 18:50-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2023. október 15. 19:28
#510
Talán igen, talán nem. Jól esik, h olvasol engem.  
2
Ez egy válasz Lolamacko 2023. október 15. 18:50-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2023. október 15. 18:50
#509
Ezt aláhúzom, h jobb ez az oldal mint sok másik, színvonalasabb. 
1
Ez egy válasz Törté-Net 2023. október 15. 18:00-kor írt üzenetére.
Lolamacko
2023. október 15. 18:50
#508
Olvasom amit írsz. Más oldalakon. Bevallom volt olyan is ami tetszett, de sok olyan megnyilvánulásod is volt, ami nem tetszett. Az abszurdak tetszenek. Tudom, azt nem mindenki kedveli, érti, de nekem az egyik szívem csücske, mikor már belefáradok a világba, és összetalálkozom egy ilyennel, az felüdít. Te mindig ugyanazokat a szereplőket írod bele az írásaidba? Már ismerem őket, szinte mind. Melani, Gini, Erzsi, Béla, Valkoci...
1
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2023. október 15. 17:46-kor írt üzenetére.
T
Törté-Net
2023. október 15. 18:00
#507
Kedves ikkjejzjiuiiii!

Talpon lehet maradni a hazai piacon, már persze ezen a speciális piacon belül értve.
Szerény véleményünk szerint az ilyen tartalmakra vevő olvasókat egészen korrekt módon igyekszünk kiszolgálni. (Pláne a legtöbb hasonló oldal "színvonalához" képest...)

De egy hírújsággal nyilván felesleges az összehasonlítás, teljesen már piac (bár meglehetősen jól ismerjük azt a vonalat, a Főszerkesztő évekig dolgozott az egyik piacvezetőnél). A politikai indíttatású "újságokkal" mégannyira sem szeretnék összehasonlítást, gyakorlatilag mindenben az ellentétét igyekszünk itt megvalósítani, mint ahogy bármilyen propagandalap működik. 🙂
(És nem szeretnénk semmilyen politizálásba belemenni vagy annak teret engedni.)

Üdvözlettel:
Törté-Net Szerkesztőség

Ui: Viszont kérjük, hogy az értelmetlen dolgok bemásolását igyekezzünk mellőzni, most is kénytelenek voltunk ezt-azt törölni innen.
2
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2023. október 12. 20:08-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2023. október 15. 17:46
#506
Lehet h mi haverok leszünk, talán te leszel aki elolvassa amit írok. 
1
Ez egy válasz Lolamacko 2023. október 15. 03:17-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2023. október 15. 11:28
#505
Jó korán keltél, biztos a tikokal feküdtél le.  😀 Számítógépen,  szórakozásból, persze. Örvendek.  Én tiknak mondom a tyúkot, baromfit. 
1
Ez egy válasz Lolamacko 2023. október 15. 03:17-kor írt üzenetére.