Mi kéne még az oldalra?

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

doriangrey
2023. október 6. 23:17
#635
Csapatmunkára ez jut eszembe: A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem
Tudod miért lett Gertrúd halálnak halála? 
1
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2023. október 6. 17:24-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2023. október 6. 17:24
#634
Jó Angol abszurd humor jelenet alapja lehet amit írtok itt, értelmiségi emberek pontozásról, lájkokról vitatkoznak. Természetesen ez nem minősítés a részemről, csak az irodalomban is lehet csapatmunka. A Markos - Nádas is gyakran közösen írt jeleneteket, egyik, másik konyhaasztal mellet, és a színpadon is, hiszen az impovizálás mesterei is. Szerintem Lolamackó hozzányúl a témához, és lesz egy novella a pontozásról, lájkokról. 
2
Ez egy válasz doriangrey 2023. október 6. 11:57-kor írt üzenetére.
Arya
2023. október 5. 06:02
#632
Bocsáss meg, de most lefelé fordulna az ujjam, ha ezt kéne értékelnem. 
Úgy érzitek nem maradhattok pártatlanok és tényszerűek, ha bárki egyetért veletek, avagy éppen nem, miközben kéritek a javaslatokat az oldal szebbé, jobbá tétele érdekében. Nem érzed ezt kissé (lefelé) fordítottnak? 
Úgy tűnik ez nekem, mintha nem merné vállalni a felelősséget valaki azért, amit kimond. Elképzelhető, hogy most sanda a nézőpontom?
Tudom, nem ezen múlik, csak gondoltam, ha azzal is jelezhetné bárki a véleményét felétek talán könnyebb lenne javítani. Az is csak egy vélemény lenne, nem sértés és nem szerelmi vallomás.
De azt is tudom, hogy a korlátot, amiben élünk, mi magunk állítjuk fel. Ha úgy gondoljátok, hogy ezt a korlátot nem lenne illendő átugorni, akkor kénytelen vagyok elfogadni. Nem én állítottam fel, valahol mégis az én korlátom.
2
Ez egy válasz Törté-Net 2023. október 2. 20:22-kor írt üzenetére.
Titti
2023. október 4. 04:51
#629
Szerintem arra gondolt Arya, hogy egy ilyesforma lájk nem mindig a tetszésnyilvánítás jele, van amikor szimplán csak jelzi valaki, hogy látta, így ha ti válaszoltok valakinek, akkor neki nem kéne írnia, hogy tudomásul vette, jelezhetné azt egy olyannal is, amiből mindenki tudhatná, hogy ő azt látta. Ennek nyilván csak akkor lenne értelme, ha valakinek válaszoltok és akkor is maximum annak a számára megadni ezt a lehetőséget, ha bővebben nem kívánna reagálni. Ebből ti is biztosak lehetnétek, hogy az illető látta, csak nem kívánja bonyolítani. Unlájk engedélyezése ebben az esetben értelemszerűen felesleges lenne.
Felmerült bennem viszont az, hogy talán nem lenne baj, ha a hasznosnak értékelem címke helyett láthatnám a nevet, akitől a jelzés érkezett. Alább Dorian válaszán most a 2-es szám látszik, de ennél legalábbis jó lenne tudni, hogy ki ért vele egyet névtelenül. Felnőtt emberek lévén nem hinném, hogy ne merné bárki közülünk vállalni a véleményét, akár hozzászólásban, akár egy apró lájk-unlájk formájában tette. Ráadásul így ez téves statisztika, mert ha én most nyomnék egy unlájkot Doriánéra, akkor ott újra csak az egyes szám látszana, pedig valaki biztosan támogatásáról akarta biztosítani őt. (Nem teszek rá semmilyen jelzést, mert csak 🙂 ) De talán érdemes lenne elgondolkodni ezen, ha másutt nem is itt a fórumon biztosan, tekintve azt, hogy egyesek szerint ezt úgyis csak páran látogatjuk. Nem számoltam utána, de az öt az egészen biztosan komolytalan állítás lenne. 
Ha viszont ez a jelzés, csak a szerkesztőség munkáját hivatott támogatni, hiszen ti láthatjátok a helyes statisztikát, bizonyos beállítás esetén még a nevet is hozzá, akkor visszavonok mindent, amit most írtam, és én is egyetértek Doriannal. 
1
doriangrey
2023. október 3. 17:24
#628
Szerintem korrekt így. 
2
Ez egy válasz Törté-Net 2023. október 2. 20:22-kor írt üzenetére.
T
Törté-Net
2023. október 2. 20:22
#627
Kedves Arya!

Valóban szándékosság van mögötte, úgy véltük, hogy Szerkesztőségként nem lenne helyénvaló akár pozitív, akár negatív értékelésnek, hisz nekünk kötelességünk a tényszerűség és pártatlanság talaján maradni, akár népszerű az álláspont, akár nem.
De szívesen látjuk az ezzel kapcsolatos észrevételeket, kifejezetten érdekel, hogy más is így látja-e. 🙂

Köszönettel:
Törté-Net Szerkesztőség
2
Ez egy válasz Arya 2023. szeptember 29. 22:07-kor írt üzenetére.
cvirag
2023. október 2. 18:47
#626
Olyan opció, hogy ne lássam azokat a hozzászólókat, akik nem szimpatikusak. 
-2
Balázs0304
2023. szeptember 30. 08:58
#625
Nekem úgy is jó, ha nyilván Ti szeditek ki az utóbbi vagy rosszabb minőségű képregényeket, vagy más tartalmakat. köszönöm a választ!
1
Ez egy válasz Törté-Net 2023. szeptember 29. 21:53-kor írt üzenetére.
Arya
2023. szeptember 29. 22:07
#624
Köszönöm. Titeket tényleg nem lehet lájkolni. Ez nem hiba?  
0
Ez egy válasz Törté-Net 2023. szeptember 29. 21:51-kor írt üzenetére.
T
Törté-Net
2023. szeptember 29. 21:53
#623
Kedves Balázs0304!

Volt régebben ilyen próbálkozás az Írók/fordítók témában, de érdeklődés hiányában elhalt. Mondjuk az oldal 20+ éves történetében ilyen jószándékú (tehát nem szándékos plágium) esetből körülbelül 5 darab volt, így ennek esélyét most sem tartjuk különösebben magasnak. 🙂

Üdvözlettel:
Törté-Net Szerkesztőség
1
Ez egy válasz Balázs0304 2023. szeptember 29. 10:40-kor írt üzenetére.
T
Törté-Net
2023. szeptember 29. 21:51
#622
Kedves Arya!

Alapvetően ez egy nem dokumentált feature, azaz nem állt szándékunkban felajánlani, promózni, mivel több kockázatot láttunk benne, mint előnyt, de különösebben tiltani sem szeretnénk (ami ellenkezik a szabályzattal úgyis törlésre kerül), viszont ennek következtében különösebben nem is teszteltük. Megpróbálunk utánanézni. 🙂

Üdvözlettel:
Törté-Net Szerkesztőség
1
Ez egy válasz Arya 2023. szeptember 27. 09:44-kor írt üzenetére.
Balázs0304
2023. szeptember 29. 10:40
#621
Üdvözletem! 

Szerintem jó lenne egy olyan topik, amelyben az lehetne látni, hogy mely képregények, történetek, vagy filmek vannak a várólistán. Ez azért lenne jó, mert ha valaki fordítani akar, az láthatná, hogy ne egy olyan munkába vágjon bele, amely már kész van. Még az sem kell, hogy hozzá lehessen szólni, pusztán csak a megtekintés lenne a fontos. 

Ha volt már ezen felvetés, akkor ne haragudjatok amiért ismét kiírtam! 
2
Arya
2023. szeptember 29. 03:11
#620
Hahó! Van itt valaki? 🙂  
0
Ez egy válasz Törté-Net 2023. szeptember 22. 21:34-kor írt üzenetére.
T
Törté-Net
2023. szeptember 22. 21:34
#618
Kedves sztbali, kedves Ulysses!

Valóban, mindkettőtöknek igaza van, létre is hoztuk a tanár címkét, feltöltésnél már kiválasztható. 🙂
(És remélhetőleg lssan elkezdjük utólag is felcímkézni az oda tartozó anyagokat.)

Köszönettel:
Törté-Net Szerkesztőség
1
Ez egy válasz sztbali 2023. szeptember 17. 21:34-kor írt üzenetére.
Ulysses
2023. szeptember 18. 12:39
#617
Hm, nekem a sima diák címke kapóra jött a legutóbbi fordításnál, mert a diák nem az iskolai  tanárával került kapcsolatba.  Habár a tanár-diák címke egyértelműsít, az nem fog illeni minden eddigi diákokat szerepeltető sztorira.
0
Ez egy válasz Törté-Net 2023. szeptember 17. 20:44-kor írt üzenetére.
sztbali
2023. szeptember 17. 21:34
#616
Van benne igazság. Vannak olyan történetek ahol tanár-diák viszonylatban vannak történések; ugyanakkor van amikor ki van hangsúlyozva a diák-diák közötti érintkezés. Erre jó példa Pavlov írótól a Gimis lányok és a Főiskolás lányok sorozat. Igaz ezeknél nincs ott a diák címke és a gimis lányok elvileg tinédzserek, ezért onnan a tini címke is hiányzik; ha minden igaz.
0
Ez egy válasz Törté-Net 2023. szeptember 17. 20:44-kor írt üzenetére.