Időskori élmények

A témához tartozó történet:
Kékég
23 231 karakter
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Lolamacko
2023. április 27. 11:22
#9
Nem tudom, hogy miért maradt végig magázódva. Ez az egy amit engem zavart. A 67 évesek is tegeződnek.
0
Fluxus
2023. április 27. 07:24
#8
Jó a történet, tetszik.
2
Ulysses
2023. április 27. 06:56
#7
A helyesírás, stílus nem kicsit lépett vissza, hanem visszazuhant a régebbi írásai szintjére. Egy része talán elmenne azzal az indokkal, hogy a 67 éves vidéki férfi mesélőnek ilyen a stílusa. Csakhogy az író továbbra is olyan hibákat ejt, ami nehezíti az olvasó dolgát: "– Két bogyót kérnék. – már vittem is ki. " Az első mondat Terikétől hangzik el. A második rész a mesélő cselekményét írja le. Így kisbetűvel folytatva a megszólaló mondatát narráljuk, tehát a mondta, súgta, kiáltotta, felelte, kérdezte, röhögte, stb értelmű magyarázó szövegeket. Itt az első mondat után véget kell vetni a sornak, és új sorban nagybetűvel kezdeni a következőt. Nem egyedi hiba, hadd ne keressem ki az összeset, de még hármat biztosan találnék.
Nem olvastam végig a történetet, de ez kiverte a szememet: " – Mit Terike? – kérdeztem ilyedten." Nem igaz, hogy nem húzta alá pirossal a helyesírás-ellenőrző.
Engem nagyon zavar, hogy a mesélő nem az olvasóhoz szól, hanem saját magának meséli a fantáziáját, ezért furcsa a szórend.
1
salsa
2023. április 27. 06:37
#6
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétekVigyázó szemetek "Kékégre" vessétek!" - ez az írás üzenet az egy generációval fiatalabb férfiaknak. Használjátok ki a férfierőtöket amíg lehet. Szeretem az idős szex történeteket (az első fordításom is az volt). Egyetértve Álmoskával: sok pont.
2
Andreas6
2023. április 27. 06:20
#5
Nekem is nagyon tetszett, bele tudom élni magam a 69 évemmel. (Az utoljára megjelent művedhez képest nyelvtanilag egy kissé visszaléptél...)
2
veteran
2023. április 27. 05:15
#4
Álmoska5 mindent leírt!!!
2
Álmoska5
2023. április 27. 02:07
#3
Kékég egy életre szólót alkotott!

Eltalálta azon idős  férfi korosztály vágyainak szavakkal kifejtett rejtelmeit!
Betöltött 77. - évemmel 
végig zokogva olvastam!  Ezt az érzést talán csak kedves barátunk Attila  (kiváncsifancsi) értheti meg, mert ő is, csak pár hónappal fiatalabb.
Kékég talán nem is érzékeli, de írói pályafutásának " legszebb gyémántját csiszolta"  -
időskorú-olvasói felé. NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNJÜK a korosztályom béliek részéről. 

   -"  Igen szeretnék kikötni a ladikommal a mólóján, szeretnék horgonyt vetni, szeretnék libegni önnel. Szeretném, igen szeretném jobban megismerni, segíteni, szolgálni rövid életünkben... Ha még lehet... – rezzenéstelenül nézett arcomba-... Ha még akarja... "-

Nos ilyen munkák miatt érzem, hogy - elfogult vagyok - értelmet add és reményt a további élni akarásnak!  Csak, a jelennek élni.  Megélni a boldogságot, örülni  a családnak, és a szép életnek.  Lelkem a KÉK ÉGBOLT FELÉ néz és kiálltja: Köszönöm Nektek! 

Nagy Tisztelettel, Köszönettel:
"Álmoska5"

 
-3
deajk2008
2023. április 27. 00:20
#2
Szép hosszú írás lett... 8p
2
T
Törté-Net
2023. április 27. 00:00
#1
Mi a véleményed a történetről?
1