Társalkodó - bármiről

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Titti
2024. március 22. 20:11
#981
Ez így érthető és egyszer írtam is valami ilyesmit, de sokan hülyének neveztek, emiatt ide már nem is tettem fel. 
Egy öngerjesztő folyamatban néha muszáj szünetet tartani, vagy: visszaállítani alapra mindent.  Mindenkit másképp lehet visszaállítani. De legalábbis sokféleképpen. Ez miatt nem hitték el, amit írtam.
2
Ez egy válasz Waderlaci 2024. március 22. 20:02-kor írt üzenetére.
Titti
2024. március 22. 20:08
#980
Bölcs vagy 🙂 Én a helyedben kilépnék a facebookról és kikapcsolnék minden oldalfrissítésre vonatkozó sütit, akkor talán megmaradnak a hosszabb légvételű írások is. 
Az az idézet pontatlan. Bár ki tudja azt megítélni? Az eredeti Bibliát ugyanis ma már senki sem ismeri. Elveszett és emiatt a Vatikán ki is adta annak felkutatását. Szent Grálnak keresztelték el, de arra gondoltak. Nem hinném, hogy a nyomára akadtak. Persze ez csak összeesküvés elmélet, mert sose ismerné el egyetlen pápa sem, hogy ez így van. Nem tehetnék.

Egy időben az emberek azt tartották, hogy a lélek uralkodik midig a test felett. Azt, aki elismerte, hogy neki létezik „állatias" oldala is lenézték. Mert hát az ember, az ember, az állat meg nem az. Abban az időben volt az asszony-állat is. A feministák ezt a tévhitet eloszlatták mára. Az utóbbiért küzdöttek csupán, de sikerült némelyik férfiból előhozni az „állati" dolgokat. Nem hinném, hogy csak a férfiakra kéne vonatkoztatni. Szerintem régen nagyon erőltették ezt az: ember az nem állat dolgot. Ugyanis ma már megtalálták az agynak azt a részét, ami felelős „állati" mivoltunkért. A DNS-spirálisokról már nem is beszélve, mert abban még régebbi ösztöneink találhatók, amik talán még inkább tükrözik az állati mivoltunkat. De érdemes lenne levetkőznünk mindet? Lehetséges az egyáltalán? Ha igen, akkor le kéne mondani a fájdalomról is. Pedig az nem rossz. Ha fájdalom nem létezne sokkal gyorsabban kihalna a világ. Valahol ezt is taglalták már kommentben. 
Szóval a fájdalom állati dolog, de nem rossz. Vagy csak egy szükséges rossz? Nézőpont kérdése. Én az s/m vonatkozásában szeretném, megismerni az nézőpontodat. Ha megismerem biztosan megértem? Fel tudom fogni ilyen elvek mellett, amikről fentebb írtam?
1
Ez egy válasz Waderlaci 2024. március 22. 19:44-kor írt üzenetére.
Waderlaci
2024. március 22. 20:02
#979
Szexuális vonatkozásban ott van a témában az is, amit salsa vetett fel: van egy határ egyseknél. Egy határ, amíg kellemes a fájdalom, de onnan már negatívba megy . Ez is egy jelenség. 
De van egy alapvető fizikai válaszreakciója is a testnek: pont a megfeleó helyen növeli a vérellátást, és ez szexuális izgalmat vált ki önkéntelenül is. De ugyan ez megfordítva is mködik: a megélt és kielégített szexuális igények növelik a fájdalom érzetének mértékét. És itt kialakulhat egy ördögi kör: egyre erősebb behatás váltja ki ugyan azt az ingert, de emiatt egyre jobban növelni kell az ingert, ami egy idő után már nem váltja ki ugyan azt a hatást, és ezért még jobban növelni kell az ingert. VAGY! Be kell iktatni egy ingerszegényebb időszakot.
1
Waderlaci
2024. március 22. 19:52
#978
És itt jönnek a képbe a különféle lelki hatások. Például az, hogy a fizikai fájdalom elviselése eltörli a hibákat mind fizikai mind lelki oldalon. És ez sokak számára sokat segíthet(ne). Magyarán: megszünteti a bűntudatot. És ennek a másik oldala, hogy valakinek meg kell szüntetnie ezt a bntudatot, vagyis fájdalmat kell okoznia. 
Lehetne mág egyéb példákat is felhozni, de talán nincs többre szükség, a lényeg talán érthető. Ezt az alapvető mazochista/szadista felállásra mondom. Szexuális vonatkozásban több minden is belejön a képbe.
1
Waderlaci
2024. március 22. 19:44
#977
Ha úgy vesszük akár még felszólítás is lehet, valóban az idézet! :D
A fájdalom egyébként első sorba a testnek jelzi, hogy valami nincs rendben. Viszont pontosan így van: a lélek számára is jelez! És ezzel kb el is érkeztünk a lényeghez. Ugyanis meg is fordítható a dolog: nemcsak a test jelez a léleknek, hanem a lélek is irányítja a testet. Egy oda-vissza kapcsolat van itt is, ahogy a szexuális tevékenység közben is. És inne kb kezdhetjük a lelki oldalról való boncolgatást. 
(elküldöm mielőtt elveszik)
2
Ez egy válasz Titti 2024. március 22. 19:33-kor írt üzenetére.
Titti
2024. március 22. 19:33
#976
Erre a kérdésre az első is megadja a választ. 
Egy fájdalom jelzi a testtől a léleknek, hogy valami nincs rendben. Valami nem jó. Ha nem balesetről van szó, akkor talán azt is, hogy egyesek nehezményezik azt amit tettünk. Fura lenne, ha csokival jutalmaznák amikor bántunk valakit. Pedig a Bibiliában akad olyan is, hogy ha megütik az orcád egyik felét, tartsd oda a másikat is. Ez felszólítás az s/m-re? 😇
1
Ez egy válasz Waderlaci 2024. március 22. 19:22-kor írt üzenetére.
Waderlaci
2024. március 22. 19:22
#975
Pontosan a fegyelmezés a kulcsszó egy bizonyos szinten. De ez fel is veti a következő kérdést:
Ha a fájdalom instant rossz, akkor miért ezt veszik alapul a neveléshez, miért tekintik egyáltalán megoldásnak? 
1
Waderlaci
2024. március 22. 19:19
#974
Én úgy veszem észre, hogy ma már nagyon nem tekintik annak. És érdekes, hogy sokan mindennek az eredményét észre is veszik. De csak a végeredményt látják és mutatják be! Gondolok itt olyanokra, amivel bizonyára mindenki találkozott már, amikor s szöveg azzal kezdődik, hogy akik 1980 (1990) előtt születtünk, mi hősök vagyunk, mert... De emlithetnék egy jópofa német nőt is (nevet hiába is kérne bárki), akinek sok Insta (vagy eredetileg TikTok?) videója van, ahol a különféle élethelyzeteket mutatja be a 80'-as, 2000-es és 2020-as születésű gyerekek és szüleik között.
1
Ez egy válasz Titti 2024. március 22. 19:12-kor írt üzenetére.
Titti
2024. március 22. 19:16
#973
Amiről itt írsz annak az értelme talán a fegyelmezés lehetett. Ettől még nem szerették meg a fájdalmat. Maximum tisztelték azt, akitől elszenvedték. 
Így van ez ma is némelyik kocsmában, igaz? Férfias megoldásnak gondolják egyesek.
1
Ez egy válasz Waderlaci 2024. március 22. 19:10-kor írt üzenetére.
Titti
2024. március 22. 19:12
#972
Ez azt sugallja, hogy már nem tartják annak. Tényleg nem?
1
Ez egy válasz Waderlaci 2024. március 22. 19:01-kor írt üzenetére.
Waderlaci
2024. március 22. 19:10
#971
Még kiegészítéseként (hátha átmegy): a Biblia 2000 éve is és még pár ezer évvel korábban is a megismerés szerves és szükséges részeként írja le a fájdalmat. Sőt! Az ilyen jellegű fájdalookozást SZERETETTEL TELI cselekményként határozza meg! 
Hogy a Biblia elleneseknek is legyen valami: egy ókori Egyiptomi írnok is leírta, hogy mennyi minden hibáért kaptak pálcával. Valamint azt is, hogy mindez hova vezetett. 
Ittem: az iskolai nevelésnek is teljesen hétköznapi része volt a fájdalookozás, egészen az elmúlt évtizedekig bezárólag. 
DE MINDEZ MIÉRT? Csak simán a hatalom gyakorlásának egy módja volt mindez? Vagy valóban lett volna valami értelme?
1
Waderlaci
2024. március 22. 19:01
#970
Elnézést kérek, hogy nem fogok egyénileg válaszolni a továbbiakban, mert csak a gond van vele. Írok, írok, már lassan ráng a hüvelykujjam, annyit írok a telefonon... aztán a lényege meg eltűnik. 

A következő kérdés viszont kapcsolódik a fájdalomhoz, mint jelenséghez: 
Miért tartották kb 50 évvel ezelőttig a világ megismerésének szerves részének a fájdalmat? 
1
Titti
2024. március 22. 18:59
#969
Egyszerű. Ugyanazért, mint amiért nem tudom elmagyarázni nekik az édes ízt. Nekik maguknak kell eldönteni, szeretni fogják-e a csokit, avagy sem.
Egy megoldás pusztán javaslat kategória 😇: írd meg nekem emailben. Én majd közzéteszem itt a nevedben. 😅😅😅
2
Ez egy válasz Waderlaci 2024. március 22. 18:53-kor írt üzenetére.
Titti
2024. március 22. 18:56
#968
Láttam egy filmet aminek a címe azt hiszem A hatalom hálójában volt. Most képzeld magad a csaj helyébe. 😀 
Ha eltűnne minden nyilvántartásból minden adatod és a helyedbe lépne mondjuk Hoesaeg Sonyeo... Eltűnne a facebookról minden képed, a tik-tok-ról minden vided, meg a Sukitoréról is minden írásod... Mi maradna akkor belőled a való világban?  Egy test lélekkel és – talán -- tele fájdalommal. Akkor talán megérthetnéd az s/m lényegét, bár csak akkor, ha sikerülne élvezned a dolgot. 
Na, a kiindulási pont a test visszajelzése hát, ami kémiai úton(?) jelzi az agynak, hogy valami nincs rendben a szervezettel.  A többi csak a filmen létezik, a valóságban talán nem is. 😀
Igaz?
Ja, ez a kérdés kizárólag Doriannak szól, mint ahogy a többi is, mások számára butaság. Ahogyan az a film is az volt. Lehetetlen.  Vagy mégse? 😉
1
Ez egy válasz doriangrey 2024. március 22. 16:11-kor írt üzenetére.
Waderlaci
2024. március 22. 18:56
#967
Na most kaptam agyfaszt! 😡🤬Megint eltűnt a válaszom kb 3/4-e!
1
salsa
2024. március 22. 18:54
#966
"egy pályán kívüli amatőr" vagyok, ahogy írtam is. Akkor most egy darabig csendben leszek amíg felfogom a dolgokat.
1
Ez egy válasz Waderlaci 2024. március 22. 18:41-kor írt üzenetére.
Waderlaci
2024. március 22. 18:53
#965
Sajnos ez a válasz az eredetileg leírt válaszomnak csak az első mondatának az első fele volt. A többi hogy hova tűnt... azt én is szeretném tudni. 
De nagyon jó, hogy közben felvetetted azt, hogy a gyerekeidre ráhagyod, hogy jó és rossz tapasztalást szerezzenek maguknak! Ugyanis ez lett volna a következő kérdés a fájdalommal kapcsolatban: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠miért
1
Ez egy válasz Titti 2024. március 22. 18:29-kor írt üzenetére.
Titti
2024. március 22. 18:49
#964
Rendben. Menjünk sorban. 
Szerintem Dorian épp ilyet szeretne. 
meg én is, talán mások is kíváncsiak erre.
1
Ez egy válasz Waderlaci 2024. március 22. 18:41-kor írt üzenetére.
Waderlaci
2024. március 22. 18:41
#963
Az első felében nagyon pontosan leírtad a lényegét, hogy mi is a fájdalom. A második felében... egy kicsit megint messziről kezdted. Először csak magának a fájdalomnak, mint jelenségnek kellene az alapjait átvennünk. És csak utána rátérni, hogy a fájdalom miért jó egyeseknek így vagy úgy. Bocsi, de ez kb olyan, mintha az alapvető fizikát az energiaspineknél akarnánk elkezdeni.
1
Ez egy válasz salsa 2024. március 22. 18:13-kor írt üzenetére.
Titti
2024. március 22. 18:31
#962
Én már nem is csodálkozom, hogy ezt nem én írtam. 💖 Na, ezért is hagyom a csemeté(i)mnek hogy tapasztaljanak. Jót és rosszat is. Másként nem fognak majd különbséget tenni. Persze ezt a koruknak megfelelő mértékben, még mielőtt bárki értesítené a gyermekvédelmet. 😀
2
Ez egy válasz Lolamacko 2024. március 22. 16:34-kor írt üzenetére.