Társalkodó - bármiről

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Titti
2023. november 19. 08:31
#603
Kedves Álmoska!

Köszönet illet téged az igyekezetedért és büszke is lehetnék arra, hogy bekerültem a statisztikádba, bár a szerkesztőséggel együtt én is tanácstalanul állok a kiválasztás szempontját illetően. Ha kiváltképpen a női írókkal gondoltál statisztikába bonyolódni, akkor itt van például ninzia, aki szintén jól ír, vagy Miriam, akinek a stílusa nagyon profi. Ők miért maradtak ki? Ez nyilván csak pár példa, mert ha jobban körülnéznék – valószínűleg – találhatnék másokat is. Az időintervallum sem világos, bár bevallom arra sem igazán emlékeztem, hogy a közelmúltban mit és mennyit kértem megjelentetni. Biztosan megvolt annak is az oka, de fontosabb dolgokra koncentráltam mostanában. 
A pontszámok alapján készül ugyan automatikus „TOP lista" de többekről tudom, hogy nem vesszük azt sem annyira komolyan. Aki pedig mégis, azt remélem inkább arra ösztönzi, hogy bármelyik olyanba felkerülhessen.  Ez nyilván elsősorban az olvasóknak jó, mert a színvonal emelkedik. Mondhatnám, hogy az írók a színészek és az olvasók a közönség, bár én nem azért irkálok, mert sztár akarok lenni, csak szeretnék az itt olvasgatóknak kellemes perceket szerezni. Ettől még jól esik, ha bárki észreveszi a „csillogásomat" úgyhogy ismét köszi a statisztikádba való belefoglalásomat, kérlek azonban, hogy ne hagyd ki a többieket sem. Szerintem. Talán az időintervallumot se ártana kiszélesíteni, ha már statisztika: negyedéves, féléves, éves... Egy Excel táblázatba foglalva is nagyon érdekes eredményeket lehetne kapni, hát még ha adatbázisba kerülne! A végén ott is kialakulhatna egyfajta top-lista különféle szempontok szerint, de... Az itteni sztorik címkéje szerinti osztályozása nem véletlen. Elsősorban igyekszik megkönnyíteni a keresést – egyre nagyobb sikerrel. Csakhogy két látszólag egy kategóriájú történet is eltérő körülmények között játszódik (időben és térben) valamint a szereplők személye, vérmérséklete is maximum hasonlíthat némelyik esetben. Ezek miatt kerül mindegyik mégis más kategóriába. Nagyjából úgy, hogy mind gyümölcs, de egyik körte a másik narancs. Finom mindkettő, de érdemes azokat összehasonlítani?
1
Ez egy válasz Álmoska5 2023. november 18. 20:42-kor írt üzenetére.
doriangrey
2023. november 19. 08:23
#602
Saccperkábé Álmoska rokonszenve. Bár, ha alátámasztja statisztikákkal, akkor talán tudna tudományos magyarázatot is adni. Reméljük, dolgozik rajta.
1
Ez egy válasz Törté-Net 2023. november 18. 21:37-kor írt üzenetére.
T
Törté-Net
2023. november 18. 21:37
#601
Mi a magunk részéről nem nagyon értjük, hogy mi alapján lett kiválasztva a mezőny (még mi sem feltétlenül tudunk az írók nemiségéről, de mondjuk tegyük hozzá, hogy nem is befolyásolna semmit), de az egyelőre méginkább nem tiszta, hogy miért is készülnek, illetve mit kellene levonni belőlük?
A karakterszám önmagában (!) nem sokat mond egy mű értékéről, a szavazások bármilyen formája pedig nyilván nem lehet pártatlan sosem, hisz ízlések ütköznek, ráadásul emberként az érzelmek erősen befolyásolnak minket, de mindezeket figyelembe véve sem látunk szándékos és tisztességtelen (több fiókkal történő visszaélést) "lepontozást".
Amennyiben bárki felvilágosít minket, megköszönjük. ;)

Üdvözlettel:
Törté-Net Szerkesztőség
4
Álmoska5
2023. november 18. 20:42
#600
Privát önkéntes statisztika a kapott ontok szemszögéből

Arya:         7 történek összes pontszáma:  53,49      átlag: 7,64  szavazat   431 átlag: 62,8
Titti:          4                                                     31,                     7,74                     244           61
Éva596      4                                                     32,32                 8,28                     235           59 ,75
Lolamackó:  15                                            115,72                  7,71                   8471           84,1 Kékég:     11                                                    83,17                  7,5                      1325           74

Ezen számsorokba olvasható   szimpáia  és  unszimpátia  alapján adományozott pontok. Ezért ezek az erednmények torz tükrőt mutatnak. Nem tudom - nem tisztem - megállapítani hogy miért voltak a lepontozások, de az tény, hogy írói által befektetett munka és értéle lett velül érdemtelenűl leértékelve.
Az esetleges hibák elkövövetéseit magamra vállalom.

Tisztelettel:

"Álmoska5"
1
Lolamacko
2023. november 18. 10:50
#599
Belekerülhet a statisztikába, hogy mától már képregény szöveget is írtam.
A kocsma 1 rész - A tűzboszorkány
3
salsa
2023. november 17. 08:17
#596
Ha nem vigyázunk, akkor létezni fog. Már a statisztika elején nem tetszett a bevezető: a női írók. Miért pont ők? Miért nem a kerékpározást is kedvelő írók, nemtől függetlenül? Lehet, hogy azért írnak kevesebben mert sokkal több az egyéb elfoglaltságuk, és nem jut annyi idejük a gondolataik kifejezésére? Az, hogy az erotikus fantáziájuk ugyanolyan színes- sőt!- mint a férfiaké, az már sokszor kiderült ezen az oldalon is. 
Ha statisztikázod a szavaidat, készíts egy külön mellékletet a helyhatározó szavakról is, mert enélkül nem robbanhatsz be a tudományos vérkeringésbe. 🙂
4
Ez egy válasz Arya 2023. november 17. 07:02-kor írt üzenetére.
Arya
2023. november 17. 07:05
#595
Mondtam már, hogy kedvellek?  💗
2
Ez egy válasz salsa 2023. november 17. 06:57-kor írt üzenetére.
Arya
2023. november 17. 07:02
#594
Én azt sem tudtam, hogy létezik ilyen verseny. Egyáltalán nem a statisztika miatt írtam. Ezentúl majd felveszem minden nap közben kimondott szavam és gyártok belőle statisztikákat. Még nem döntöttem el, hogy hozzávegyem e a kimondatlanokat is, avagy sem.
Jajj, olyan izgatott vagyok, milyen eredményeim lesznek karácsonyig!
2
Ez egy válasz Lolamacko 2023. november 17. 00:44-kor írt üzenetére.
salsa
2023. november 17. 06:57
#593
Kedves Lolamackó! Mindenekelőtt: szépen kérlek, semmilyen következtetést ne vonj le Álmoska statisztikájából. Ez a tudomány olyan, mint az elvarázsolt kastély tükre: azt emel ki amit akar, és alapból torzít. Szinte mindig valamilyen előzetes koncepció alapján. A legfontosabb kimarad ebből is, a te személyiséged. Mit szeretsz, mit akarsz megmutatni magadból a történeteiden keresztül. Ha te magad meg vagy elégedve, és úgy érzed sikerült azt átadnod a műveddel amit akartál, akkor rendben vagy. (Ez lehet az az érzés, ami a fordítóknál kimarad) Nekem ebből a bűvészkedésből az jön le, hogy van egy olvasói csoport amelyik szereti az írásaidat és ez a fontos. A többi csak számmisztika. Bármelyik fordító kollégával lehetne olyan összevetést barkácsolni ahol ő jön ki jobban, és olyat is ahol én. Lehetne, de minek?
2
Ez egy válasz Lolamacko 2023. november 17. 00:44-kor írt üzenetére.
Álmoska5
2023. november 17. 04:13
#592
Kedves ( szomorú ) Lolamackó!  Miattad, hogy ne legyél szomorú, már ma közzéteszem azon számsoraimat amiben  Te már előkelő helyre kerültél   (Te október 31.-én egy 104 304 karakteres óriási művet produkáltál! )  Ezen egy munka alatt más személy 10-13 történetet küld be,  s így megsokszorozza  az olvasói számát
1
Ez egy válasz Lolamacko 2023. november 17. 00:44-kor írt üzenetére.
Álmoska5
2023. november 17. 04:05
#591
Privát  "önkéntes" statisztika"  a KARAKTEREK LEÜTÉSEINEK arányábaól nézve:

Arya:                  7 történetének összes karakter száma: 198.450   átlag  28.350
Titti:                   4                                                                    148.652              37.163
Éva:596              4                                                                    108.820              34.006,25 
Lolamackó       15                                                                   325.522              21.701,46
Kékég:               11                                                                   184.405              16.764
Az előző statisztika számsora elszomorító vot Lolamackó szemszögéből,de ebben a megvilágításban a Kiemelkedő leütött karakrei arányában neki mennyivel több fizikai megterhelés voltugyanazon intervallum idő alatt mások erejét figyelembe véve.

"Álmoska5"
1
Álmoska5
2023. november 17. 03:40
#590
Aranyos szomorú  Lolamackó!
Érzem, hogy nagyon fájt amit olvastál, ezt érzem a "következtetéssem" értelme alatt!
STATISZTIKA ehy külön tudomány ág, ami azt jelenti, hogy kit hogyan lehet eltéríteni a valós ( bűvös ) számokkal.  

Lehet a kijött eredményeket variálni tetszésünk szerint. Ezért csak miattad nem feküdtem le aludni, hogy regelre már más  megvilágításban  fogst kitűnni a számok világába.

Viszon helysbítenek kell mert neked nem 16 hanem 15 írásod jelent meg, mig kékégnek 10 helyett 11 története jelent meg. Ezáltal az átlag olvasok szám kissé megvátozik: 
 Lolamackó:    15       8.495  olvasó jutott    átlaga   566,3  olvasód volt
 Kékégnek:       11     24.170 olvasó jutott    átlaga  2.197,27 -re módosult

"Álmoska5"
1
Ez egy válasz Lolamacko 2023. november 17. 00:44-kor írt üzenetére.
Lolamacko
2023. november 17. 00:44
#589
Levontam a következtetésemet.
1
Ez egy válasz Álmoska5 2023. november 17. 00:25-kor írt üzenetére.
Álmoska5
2023. november 17. 00:31
#588
Tévedések jogár fenn tartom a melléütéseimmel, vagy a betük elahagyásai miatt mert az agyam beteg  csak 99% -on üzemel:
Heylyesbítem a stiszika   (helytelenül leírt szót az alábi helyesen leírt szóra 🙂

Privát "önkéntes" statisztika, az olvasók számai alapján
1
Ez egy válasz Álmoska5 2023. november 17. 00:25-kor írt üzenetére.
Álmoska5
2023. november 17. 00:25
#587
Privát "önkéntes" stiszika, az olvasók számai alapján.

Azon írónőkről, kikről tudom hogy nők , valamint elég termékenyek sz odalon. Nekik szól e kis munkám!   Adataimat 2023. szepteber 1- től  (mai napig) 2023. november 16.-ig megjelt ísráskra fokuszáltam:

Arya:      7 története jelent meg ezen ezen idő alatt:        6.822 olvasója volt  (átlag: 947,59
Titti:       4                                                                                 4.205                                     1.051,2
Éva596:  4                                                                                 3.969                                        992,2
Lolanacko    16                                                                        8.495                                        530,9
Kékég:           10                                                                      24.170                                     2.417,0

Holnap a karakerke száma, holnapután akarakterek és a pontszámok alapján  fogom a sorrenedet megcsinálni. Befejezésül meg minden adatot fog tartalamazni
Tisztelettel:
"Álmoska5"

Nem tudom más észe vette e rajtam kivül? 😰  Andreas6  kollegát már napok óta nem látom  ő 7 évvel fiaralabb nálam, tehhát most December 20-án tötlti be a 70. Szüleése napját.  Remélem csak beteg vagy gondolm nem csak nekem hiányzól? Mielőőbi visszatárást Kegvesj András
1
Lolamacko
2023. november 16. 19:42
#584
Ez a hal már annyi helyen megjelent. Szeretném, ha az én barátom is lenne a kívánságteljesítő hal.
1
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2023. november 16. 17:23-kor írt üzenetére.