Cindy

A témához tartozó történet:
Titti
13 497 karakter
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

cscsu50
2023. március 6. 08:04
#5
Akár hogy is nézzük ez megerőszakolás, hiszen lefogták, ami nálam nem jön be.
1
Ulysses
2023. március 6. 06:58
#4
Titti, a bevezetőben tett kikötések után ide gyakorlatilag csak jókat szabad írni. 
A fordítás nagyságrendekkel jobb, mint a közelmúltban megjelent néhány próbálkozás. Talán egy észrevétel még elmegy. Ha az eredeti szerzője durva hibákat ejt, azt ne nézze el, ne vegye át a fordító. Az első fordításomnál sokat töprengtem, mennyire kell ragaszkodnom a szerző megfogalmazásaihoz. Akkor más fordítók tanácsolták, bátrabban nyúljak bele a szövegbe, ha nyilvánvaló hibákat, hiányosságokat látok. Azóta igyekszem, ha találok ilyeneket, kirostálni a szóismétléséket, a logikai hibákat, néha még a nekem nem tetsző, felesleges vulgáris kifejezéseket is lecserélem. Tehát én is azt javaslom,  ha egymás után öt mondatban hatszor szerepel a Cindy, akkor azt simán át szabad fogalmazni. Ha a szerző leírja egyszer, hogy "Cindy Braden felesége", majd három sorral lejjebb azt látom: "Cindy és Braden házasok", akkor sürgősen megnézem, milyen hozzászólásokat kapott az eredeti. Természetesen a a felesleges mondatot bátran kihagyom.
5
veteran
2023. március 6. 05:08
#3
Egész jó lett.
1
a
angel234
2023. március 6. 03:07
#2
Szerintem egy érdekes és jó történet lett.
2
T
Törté-Net
2023. március 6. 00:00
#1
Mi a véleményed a történetről?
1