Társalkodó - bármiről

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Lolamacko
2023. november 25. 16:03
#621
Te írtad az Éjjeles műszak című novellát?
1
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2023. november 20. 19:05-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2023. november 20. 19:05
#620
Az is jó ötlet h a Csengetett mylord c sorozat mintára, de magyarországon, a féri legyen valamilyen uraság, a nő pedig cseléd. De viccesen. Sztem, írj le mindent amit szeretnél, a történetet, ötleteket, én is leírom és pár hét múlva ütközönk, el küldjük egymásnak.
1
Lolamacko
2023. november 20. 18:36
#618
Minden jön, ha belefogunk. Na és mi lenne, ha a pasi is és a nő is kettős személyiség lenne, ez lehetne egy négyszereplős történet, és keresztbe is ismerkednének. Kicsit belebonyolódtam.
1
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2023. november 20. 18:03-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2023. november 20. 18:03
#617
Nyilván az alapötlet még nagyon kevés, számos fordulat, humor, szex kell, stb.  Illetve egy szépen építkezó, jó pörgős izgalmas történetvezetés. És nyilván egy váratlan befejezés.
1
Ez egy válasz Lolamacko 2023. november 20. 17:54-kor írt üzenetére.
Lolamacko
2023. november 20. 16:00
#613
Kinek legyen több személyisége? Nőnek vagy férfinak?
Már van elképzelésem a konfliktusról.
1
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2023. november 19. 20:14-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2023. november 19. 20:14
#612
Ehhez a több személyiséghez egy fogalmazásban már hozzányúltam.( nem történet) Nagyon ritka jelenség, és a természet bőkezűen bánt vele. Van olyan, hogy az egyik személyiség tud zongorázni, a másik pedig nem, vagy az egyik tud angolul, és a másik nem, stb. Szóval nagyon érdekes.  Hogyne olyan is van , hogy nem tudnak egymásról. Igen, írjunk!
1
Ez egy válasz Lolamacko 2023. november 19. 20:06-kor írt üzenetére.
Lolamacko
2023. november 19. 20:06
#611
Én egyedi és megismételhetetlen vagyok. Vannak akik több személyiséggel rendelkeznek. Mindegyik személyiségük önálló, és nem tud a másikról. Írjunk ebból egy történetet?
2
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2023. november 19. 16:22-kor írt üzenetére.
Éva596
2023. november 19. 19:44
#610
Kedves Titti!
Egyértelmű miért. Ez is fordítás, de saját anyagként van feltüntetve.
Egy idézet mindent elmond erről:
"Egy kólát kortyolgattam, amikor Donna bejött, harmincöt éves volt, öt láb (150 cm) magas, vékony, körülbelül 105 font (48 kg) súlyú csinos nő volt. Barátok voltunk, de mindez megváltozott azon az éjszakán."
Te bármikor olvastál olyat magyar szerzőtől, magyar helyre írva, hogy lábat és fontot ad meg? Ráadásul le is fordítja magyar mértékegységre!
2
Ez egy válasz Titti 2023. november 19. 08:53-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2023. november 19. 19:27
#609
Elon Musk áltak megálmodott starship űrhajó sikeresen eljutott az űrbe. Az SLS rakétarendszer by Nasa, egyre inkább felesleges lesz. Hiszen nem lehet újra használni, kurva drága, és egyáltalán nincs kész.
1
ikkjejzjiuiiii
2023. november 19. 16:22
#607
Ez egy játékos dolog, hogy az írás stílusa alapján lehet arra következtetni, hogy ki, hány nicknéven szerepel. Arra gondolok, hogy ki, hogyan, hova rakja ki a vesszőke, egyébb szófordulatok. Természetesen nem írok nevet, de biztos vagyok benne, hogy 2 nicknéven egy hölgy nyilvánul meg. Mivel számos hasonlóság van az írásokban , és sohasem beszélnek egymással. :D
2
Ez egy válasz Törté-Net 2023. november 18. 21:37-kor írt üzenetére.
Titti
2023. november 19. 08:53
#605
Most olyan szomorú lettem! 😭
Ha valaki letiltja a hozzászólásokat a közzétett dolgaihoz, az ugyan megkíméli magát a negatívnak tűnő kritikáktól, de elveszíti az esélyét arra, hogy segíthessenek rajta. 
Épp most olvastam Sentinel sztoriját és segíteni akartam volna neki azzal, amit nekem tanácsolt Dorian úgy egy-két éve talán. Akkor ellenkeztem, de átgondoltam és tudom, hogy igaza volt. A tanács valami olyasmi volt, hogy amit leírhatok párbeszédben, azt nem kéne prózában. Sentinel sztorijában például ezt lehetne szemléletesebb, érdekesebb módon párbeszédbe tenni: 
Ahogy visszamentünk a lépcsőn, megkérdeztem, hogy átjöhetek-e, amikor abbahagytuk a munkát, és azt mondta, abszolút! Megadta a címét, és azt mondta, ha fele olyan jó vagy a farkaddal, mint a száddal, akkor nagyon jó lesz nekem.
Elmosolyodtam, és büszkén mondtam neki, hogy még nem látott semmit. Az egyetlen dolog, amit elfelejtettem megemlíteni, hogy szűz voltam, teljesen szűz." 
Írtam volna neki egy lehetséges párbeszédes változatot ott, de a kommentek letiltva. Itt nem látom értelmét, mert talán nem is olvassa.
2