1976. március 15.-én kezdődött 4. rész

A témához tartozó történet:
Lolamacko
10 815 karakter
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

M
Morgó
2023. október 26. 17:50
#12

Az előző történetben meg lett említve az ÁVH, az önmagában kellemetlen, itt pedig a kihallgatással, a nyomozói munkával van baj. Nem így, ennyire "cukin" történtek a kihallgatások, igazoltatások. 
Az, hogy 3/3 a III/III helyett, vagy a gyógyszerezés/szipuzás sem ebben a korszakban volt (úgy általában), mellékes. 

2
Ez egy válasz Álmoska5 2023. október 26. 00:56-kor írt üzenetére.
kaliban
2023. október 26. 13:34
#11

Vállalom! Én vagyok Lolamackó felpontozó maffiája. 🤩 0:18-kor olvasás nélkül nyomtam rá 10 pontot. Igaz, hogy még beküldés előtt, vagy egy hónapja már olvashattam. Az a baj, hogy én kevesen vagyok, a lepontozók meg sokan. Azt megértem, ha valakinek nem tetszik és nem ad rá magas pontot, de az hogy egy pontok garmadával húzzák lefelé a pontjait, azt nem. Én nem statisztikázok, de figyelem a pontok alakulását. A hirtelen zuhanást csak a sok-sok egyes magyarázza. Szégyelljék magukat! 

2
salsa
2023. október 26. 10:04
#10

Ne figyeld a pontokat. Te nem a pontozóknak írsz, hanem azoknak akik szeretik a műveidet- pl. én is. Az olvasók alig egytizede pontoz, és az első nap mindig nagyon hektikus..  Semmilyen versenyről szó nem lehet, és eszedebe se jusson kiszállni. Az a kilencven százalék számít akik elovassák az írásaidat újra és újra. Abban én is benne lennék, ha a pontszámot csak külön kérésre mutatnák meg. Ha beleölsz egy csomó melót pl. egy sorozatba, jobb lenne talán a végén megtudni az értékelését. Az visszatérő olvasók száma az igazi mérce... szerintem.

3
Ez egy válasz salsa 2023. október 26. 09:51-kor írt üzenetére.
salsa
2023. október 26. 09:51
#9

Salsa papa nem érzi úgy, hogy nincs értékelve. Almát hasonlítunk körtéhez. Gyümölcs-gyümölcs, de az írás más- magasabb- kategória, mint a fordítás. Azért fordítok, mert az íráshoz se fantáziám, se tehetségem. Egy kész történetbe jobban bele tudok bújni. Persze, próbáltam... az eredményét borítsa jótékony feledés.
„Összejöttünk. Nagy eset.
Csak összehozta ezt a véletlen.
Nahát, szép kis baleset,
Hogy éppen én, na és, hogy éppen te...
Váratlanul a sors így fordult.
De jó, hogy ez nem rajtunk múlt!” 

(Szulák-Kulka: C' est la vie)

3
Ez egy válasz Lolamacko 2023. október 26. 09:28-kor írt üzenetére.
Lolamacko
2023. október 26. 09:39
#8

Közben a pontjaim hatalmas zuhanásba kezdtek, és Salsa papa szárnyal. Ez nem verseny, ha az akkor kiszállok. Én nem a hozzászólásokat kapcsolnám ki, ha tehetném, hanem a pontokat. Jobb nem tudni mennyi pontot érek. Most olyan szomorú lettem.😢

2
Ez egy válasz Fecó45 2023. október 26. 07:29-kor írt üzenetére.
Lolamacko
2023. október 26. 09:28
#7

Kedves Fecó45! Ezennel felhívom a rajongóim figyelmét arra, hogy a hozzászólásod miatt bárki is büntessen, mert ha megteszik, akkor nem rajonghatnak tovább! 😀
A hozzászólásod, azt feltételezi, hogy van felpontozó maffia is. Remélem engem továbbra is szeretni fognak a felpontozók, mert olyan jó pontokat kapni! Azért nem merek, szinte senkit se kritizálni, mert rettegek, hogy akkor megharagszik rám és lepontoz.😉
Salsa papa, szerintem is jó. Sajnálom, ha úgy érzi, miattam nincs értékelve. 
Tudod, hogy minek örülök most? Örülök, hogy elolvastad az írásaimat! Örülök, hogy figyelsz rám. Az élet szép, tenéked magyarázzam?😍

2
Ez egy válasz Fecó45 2023. október 26. 07:29-kor írt üzenetére.
Fecó45
2023. október 26. 07:29
#6

Kedves Író! Most magam megyek a pofonért és állok a köpködések középpontjába. Elég rég olvasom az oldalt, próbálkozom írni, nem jól, közel sem az átlaghoz, közel sem hozzád. Jól fogalmazol, jól csűröd, csavarod a dolgokat. Egy ideje feltűnt, hogy egyik legnagyobb ágálója voltál a pontozásoknak. Csendesen figyelni kezdtem. A pontjaid jogosan magasak, jók az írásaid, ami viszont gyanus, hogy az átlag napi olvasotsághoz képest téged az nap sokan olvasnak és sokkal többen is pontoznak, mint általában. Ma ez nagyon kijött. Salsa remek fordító, érzéke van a jó írásokat kiválasztani, majd fordítani. Többen olvasták, mint a tiedet és aránytalanul kevesen pontozták, hozzád képest. Én arra következtetek, hogy vannak barátaid, önzetlen rajongóid, akik biztos több néven vannak fent és úgy szavaznak. A lepontozó csapat leállt, de a felpontozó nem. Reggel nem találtam meg azt a hozzászólást ahol megírták, hogy van egy olvasó aki átlagolja az írásokat. Kíváncsi lennék vajon ezt átlagolta e. Lehet utálni, a kevés írásom lehúzni, lepontozni........annak akinek ez a hozzászólásom fáj.

3
Fluxus
2023. október 26. 07:03
#5

Igen, különbözőek a nézőpontjaink.

2
Álmoska5
2023. október 26. 00:56
#4
Kedves Morgó! 
(Most ugye nem morogsz magadba, mert én sem vagyok Álmos, csak az a keresztnevem.)
Mindenkiben másképp  zajlanak az elmúlt utcai események. Mire gondoltál én aki az 56' -os eseményeket is élőben saját szememmel láttam és éltem át. A napokban volt egy vitapartnerem, ki azt állítja (ő sem élt még  akkor), hogy ELLENFORRADALOM volt! Mindenki más szempontból látja a körülményeket.
/ Egy élő példa: Két ember áll egymástól 350 m-r és egymást alig látják mer egy kémény áll köztük, hallanak egy nagy robbanást és a kémény eldől és meglátják egymást!
Megkérdezik a szemtanukat, hogy látták-e a kémény eldőlését; IGEN mert szem és fültanúja voltam. És melyik oldalra dőlt a kémény:  A azt mondja: BALRA, a B azt mondja JOBBRA !  Neme egyező a vallomásuk, azért hazudtak volna? Nem más szemszögből látták ugyan azt a eseményt! /

Remélem nem bántottalak meg.

Nekem kedvencemmé vált Lolamackó, így tőlem: 10.P.

"Álmoska5"
-1
Ez egy válasz Morgó 2023. október 26. 00:19-kor írt üzenetére.
M
Morgó
2023. október 26. 00:19
#2

Történelmileg azért nagyon távol áll a hitelestől. 

2
T
Törté-Net
2023. október 26. 00:00
#1
Mi a véleményed a történetről?
1