Andreas6-nak tisztelettel

A témához tartozó történet:
Kékég
24 660 karakter
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

JakeAmazing
2023. július 23. 13:45
#18
Ez lehetett volna egy jogos égetés, vagy egy ironikus írás, de remélem csak vicc ez a seggnyalás. Azt is remélem, hogy a férfiszereplő nem Andrearól lett mintázva 🙂
1
l
laja.jl
2023. június 28. 22:01
#17
A kommentek jobban tetszenek az ominózus történetnél!
Kicsit erőltetett/mesterkélt lett számomra.
Számomra egy JÓ történet beindítja fejem rejtett tekervényeit, és indul a képzelet vetítette mozi.
2
Andreas6
2023. június 28. 21:53
#16
Kedves Kékég! 
Nincs miért bocsánatot kérned, semmi sértőt nem mondtál, sőt! 
2
Ez egy válasz Kékég 2023. június 28. 15:38-kor írt üzenetére.
Kékég
2023. június 28. 20:10
#15
Álmoska5! Bevetted a gyógysszered? Esetleg van mentorod? Bevallom ilyen összeszedett kommented még nem volt. Örülök, hogy hozzászólásod nyálaskodásai végre nem áztatta el a telefonom. Ha megkérhetlek ismét, azért ne válljon rendszeressé, hogy nekem kommentelsz. Kurv@ messze van, hogy "leüljünk" akár csak egy békepipa esetleges előkerüléséről is beszélni.
 
3
Ez egy válasz Álmoska5 2023. június 28. 19:43-kor írt üzenetére.
Álmoska5
2023. június 28. 19:43
#14
Nem! Én nem tudok tovább néma maradni: 
Akaratlanul is, de Adreas6 azaz András Barátunk munkásságát én kritizáltam és bíráltam elsőként, ezen az oldalon, két éve készített statisztikámmal.
Sokszor támadtam név nélkül Andrást, de most mégis védelmébe próbálok megszólalni, a ma keletkezett  vita miatt!  Felelőségem eléggé nagy abban, hogy oldalon elterjedt, hogy a helyesírás csendőrének léptettem elő Andrást kommentjeimben. Mindig volt igazság alapja bírálataiban. Nekem is nagyon fájt amikor bocsánatot kellett kérnem Tőle, de megtettem.

Most egy ártatlan kedveskedésnek szánt Névre szólóan Andreas6 számára írt történethez nem oda illő kommentek íródtak!
1./ Ma 09:30 órakor AndranaLine szleng kissé sértő kifejezéssel írja: Ennél nagyobb égetést nem is lehetne a csávónak küldeni...Nyelvtan huszár... imádom!
2./ Ma 10:50 órakor Kékég végelmébe kelt András lekezelő hangnemben /Amerikában élő/ megszólaló, de általa huszárnak szájába tett megnevezést kiemelve, a Kakas tollas Csendőrségre gondolva írta, hogy milyen becsülete volt e testületnek  Kérte ezen érvek figyelembe véve adja meg a kellő TISZTELETET!
3./ Ma 15:18 órakor Éva596 finoman helyreigazította Kékég tévedését, mert a szájába tett huszár kifejezést a csendőri munka becsületével keverte. Majd e tévedést beismerve Éva596 -tol bocsánatot kért. Figyelmeztetve, hogy korábban már megállapodtunk, hogy nem lesz többet köztünk örihari  barátságtalan lépés, csak kölcsönös tisztelet.

MINT VOLT HIVATÁSOS NYOMOZÓ, TANULMÁNYAIM SIKERÉT A MAGYAR KIRÁLYI CSENDŐRSÉG 1938 -BAN KINYOMTATOTT TANKÖNYVÉBŐL SAJÁTÍTOTTAM EL!  Mivel a statisztika közel áll hozzám:  1943 évben a felderítési mutató 87 % volt a Csendőrség-Rendőrségnél! Városban a Rendőrségnek voltak jogait, míg vidéken falun a Csendőrségnek volt jogosultsága, nyomozni.
Ilyen eredményes mutató, nem olvasható a mai felderítési mutatók közt!

Békesség jegyében térjenek vissza ezen oldalra a tisztelet és nyugalom pillanatai.

"Álmoska5"
0
Kékég
2023. június 28. 15:38
#13
Éva! Megint bocsánat, hogy keverem a rendőrt a katonával. Én hibám, hogy nőként nem vagyok tisztába ezekkel a dolgokban. És igen, jogos az orra koppintás. Hibám a hirtelen, meggondolatlan, nem utána járó komment. Nekem és ahogy neked is Andreas6 jó indulatból "rendet vág" neki az erénye. Ha pedig ezzel megbántottam Andreas6-ot (kétlem) elnézést kérek tőle nyílvánosan.
1
Ez egy válasz Éva596 2023. június 28. 15:18-kor írt üzenetére.
Éva596
2023. június 28. 15:18
#12
Az Andreas6 iránti tiszteleteddel, és hogy ennek hangot is adtál, semmi gond. A baj ott volt, hogy keverted a katonát (huszár) a rendfenntartóval (csendőr). Ez sem nagy probléma, csak jobb ha helyesen vannak beállítva.
A "Nyelvtan huszár" kifejezést a teljesen más jelentésű két szó egymás mellé illesztése miatt tartják furcsának. Engem nem zavar, jót mosolyogtam rajta, ráillik: katonásan rendet vág a nyelvtani hibák között.
1
Ez egy válasz Kékég 2023. június 28. 14:00-kor írt üzenetére.
Kékég
2023. június 28. 14:00
#11
Kedves Éva!

Köszönöm a helyesbítést, kimagyarázást, helyreigazítést. Megkövetek mindenkit aki félrevezettem, kárpótolni sajnos nem áll módomban, maximum mindenkitől egyenkét bocsánatot kérni aki jelzi a butaságom sértette. Nekem egy volt a lényeg. A TISZTELET egy olyan embernek aki tényleg próbál a közé, ezért az író-olvasó közösségért javító szándékkal hozzászólni. Ha már megszólítottál Éva, akkor abban is világosíts már fel, hogy "Nyelvtan huszárt" egyesek miért értik leégetésnek? A huszárok nevetségesek, kisebb rendűek voltak az átlagnál? Tényleg előre köszönöm ha erről is lesz véléményed.
Mi már megegyeztünk, nem lesz köztünk örihar barátság, de tisztelet a másik iránt igen.
1
Ez egy válasz Éva596 2023. június 28. 13:31-kor írt üzenetére.
Éva596
2023. június 28. 13:31
#10
Kedves Kékég!
Sajnálom, de helyre kell igazítsalak.
Mielőtt hozzászólsz, nem árt ha egy kicsit belenézel a történelembe. A huszárok katonák voltak, és soha nem viseltek a csákójukon tollat. Azt, mármint a kakastollat a csendőrség viselte, akik rendfenntartók voltak.

A huszárok elől senki nem menekült, csak az ellenség akivel felvették a harcot. Akik ellen menekültek, főleg akiknek vaj volt a fejükön, azok a csendőrök voltak.

Idézek neked: "A csákó felső peremére tűzték a 7 cm átmérőjű, kívül sárga, középen csákószínű, nyírott gyapjúból készült csákórózsát. A tiszti rózsa csákószínű bársony középmezejére az uralkodói névjelet hímezték, szélét aranysodralék keretezte. (huszárok)

Az 1881. február 14. napján szentesített megalapításától kezdve a magyar királyi csendőrséget a kakastollas kalap jellemezte, mely az éberséget, harciasságot hivatott jelezni[color=#bcbdb3]."[/color]

 
2
Ez egy válasz Kékég 2023. június 28. 10:50-kor írt üzenetére.
Kékég
2023. június 28. 10:50
#9
Kedves AdranaLine! Tudja itt Magyarországon még az 1900-as évek elején a HUSZÁROKNAK becsülete volt. Ha meglátták a kakas tollat már messziről, akkor mindenki menekült be a házakba, fészerekben. Tehát én nem a mai fiatalokra gondolok akik az anyám asszony katonái, huszárjai, hanem a tiszteletnek örvendő rend őreire. Kérem így értelmezni a befejezést. TISZTELET.
1
Ez egy válasz AdranaLine 2023. június 28. 09:30-kor írt üzenetére.
AdranaLine
2023. június 28. 09:30
#8
Ennél nagyobb égetést nem is lehetne a csóvának küldeni... Nyelvtan huszár.. Imádom! 
1
veteran
2023. június 28. 02:46
#5
Ebbe menyi hibát talál Andreas6?
1
Kékég
2023. június 27. 20:28
#4
Andreas6! Mosolygom, köszönöm, hogy nem tiltattad le neveddel fémjelzett írásom. Fél nap alatt csak neved miatt ezer feletti olvasottsága volt. Gratulálok népszerűsségedhez. Légy büszke magadra. Egy vezéregyéniség vagy.
0
Ez egy válasz Andreas6 2023. június 27. 15:40-kor írt üzenetére.
Andreas6
2023. június 27. 15:40
#3
Tetszett! Bele tudtam képzelni magam András helyzetébe, egy ilyen kedves partnernek én is ö9rülnék.
2
T
Törté-Net
2023. június 27. 00:00
#1
Mi a véleményed a történetről?
1