Főnyeremény 1. rész

A témához tartozó történet:
Magam
14 724 karakter
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

N
Nonameone
2023. július 27. 14:07
#22
Szokatlan a többi történethez képest, de nekem határozottan tetszik az életszerűsége miatt.
1
JakeAmazing
2023. június 4. 12:26
#21
Tuti, hogy Kékég írta. Ugyanaz a nyelvezet, elbeszélésmód, helyesírás, drámázás és gyomorforgatás.
1
Andreas6
2023. június 1. 22:06
#20
Köszönöm! Jó érzés, hogy nem vagyok egyedül...
1
Ez egy válasz Ulysses 2023. június 1. 07:28-kor írt üzenetére.
Kexi69
2023. június 1. 16:54
#19
Elnézést kérek a tisztelt olvasóközönségtől - és a szerkesztőségtől is - amiért ifjonti hevületemben elragadtattam magam. 
2
Ez egy válasz Törté-Net 2023. június 1. 15:42-kor írt üzenetére.
T
Törté-Net
2023. június 1. 15:42
#18
Kedves íróink és látogatónk!

Ahogy már leírtuk, a történetet szabadon lehet (természetesen kultúrált módon megfogalmazva) kritizálni, és természetesen az ilyen hozzászólások felé is minden további nélkül lehet ellenvetéssel élni.
Viszont az, hogy a kritikus hozzászólók történetei itt kerüljenek szétcincálásra, azt nem szeretnénk engedni, arra ott van a szóban forgó történet alatti kommentelési lehetőség.
És nem utolsósorban ez tiszteletlenség az itteni íróval szemben is, aki itt a saját történetével kapcsolatos hozzászólásokat várja, nem verbális szócsatákat egy másik történetről - még akkor sem, ha az egyik fél éppen őt "védené".

Az meg, hogy valaki véleménye mennyire releváns nem függ attól, hogy mennyire jól tud írni. Például szerény személyem a konyhaiművészetekben erősen gyenge vagyok, ettől függetlenül viszont meg tudom mondani, hogy valami finom-e vagy nem. 🙂
(Most látom csak, hogy ez erősen hajaz Ulysses példázatára.)

Kérjük, tartsa be mindenki a fenti iratlan szabályokat, hogy a békés együttélés továbbra is lehetséges legyen.

Üdvözlettel:
Törté-Net Szerkesztőség
1
Ulysses
2023. június 1. 07:28
#17
Hm, Kexi, akkor csak a hibátlan írások szerzői mondhatnak negatív kritikát? Aki akár egyszer is elsózta a levest otthon, az ne merjen szólni az étteremben, ha odaégették a kaját?
Egyébként a sztori számos (inkább számtalan) eleme valóban Kékég védjegyének számít, a nyelvezete, a vétett hibák, a karakterek, egyes fordulatok; mind, mind rá vallanak.
Azoknak, akik a tájszólást védelmezik: Nincs azzal semmi gond, egyfajta értéknek lehet tekinteni, de az írott szónak közérthetőnek kell lennie, mindenki számára egyformán. A szereplők dialógusában dicséretes lehet, de a narrációban bizony mindig visszatetszést fog kelteni, hacsak nem valami szatíra az adott mű.
Gyerekkoromban az ország másik feléből érkeztek rokonaink vendégségbe. Pár perc múlva a vendég fiúcska szaladt anyjához: - Anyao, nédd mán milyen furi maódon beszélnek mán ezek! Én meg néztem rá kerek szemekkel, hogy ki beszél furcsán.
5
Andreas6
2023. június 1. 06:48
#16
A mutatott példák azt igazolják, hogy én is követek el hibákat. Szálka - gerenda tipikus esete. Elismerem, hogy az a fordításom rosszul sikerült, de ettől még olvasóként lehetnek igényeim. Minden tiszteletem azoké, akik valóban élvezhető, érdekes, jó stílusban megírt és (majdnem, vagy teljesen) hibátlan történetekkel emelik az oldal színvonalát!
3
Andreas6
2023. június 1. 06:41
#15
Kevés az olyan írás, ami maradéktalanul tetszik, de vannak ilyenek, például Naiv1966, Kilián Wanda, Dreamer, stb. művei. Ezeket meg is dicsérem. Ha nem hiszed, járj utána!
2
Ez egy válasz Kexi69 2023. május 31. 11:42-kor írt üzenetére.
cvirag
2023. május 31. 18:02
#14
Talan igazad van. Megunhatta, hogy a szeretet felelősséggel is jár és váltott. De még nem tudja, hogy az írás maga az ember. 
1
Ez egy válasz Andreas6 2023. május 31. 07:04-kor írt üzenetére.
cvirag
2023. május 31. 17:59
#13
A végén kaptál egy puszit, de az ikon lemaradt. 
1
Ez egy válasz Kampó 2023. május 31. 13:05-kor írt üzenetére.
cvirag
2023. május 31. 17:59
#12
Nekem mondjuk nem az élettel van bajom, hanem azzal, ha cseppet rágós. 
Elmondom azok kedvéért egyszerűbben, akik nem szeretik a szofisztikáltabban megfogalmazott gondolatokat: ha az ember lánya f…ra vágyik és csak egy löttyedtebb jut neki, attól nem boldog lesz, hanem elégedetlen. Tehát elvárjuk a minőséget. Pont. 
Meggúgliztam ezt a Muppet show-t. Nagyon aranyos a béka. A két öreg meg haláli. Köszönöm a tippet.
1
Ez egy válasz Kampó 2023. május 31. 13:05-kor írt üzenetére.
kivancsifancsi
2023. május 31. 15:42
#11
Tetszik a hozzászólásod Kampó. Máskor is szólj hozzá, ne hallgasd el a véleményed. Én nagyon remélem, hogy a történetek olvasásán kívül, elolvasva a hozzászólásokat mi is pallérozódunk.
2
K
Kampó
2023. május 31. 13:05
#10
Kedves "Magam" és Hozzászólók!
Lassan eljutunk oda, hogy ha Andreas6 fanyalog, az egy jó írás... 🙂 Ebben az írásban élet van, a maga nyers valójában. Lehet hogy az elefántcsont toronyból ez nem látszik, de attól még így van.
Kedves Andreas6! Szerintem elég idős vagy ahhoz, hogy emlékezz a Muppet Show-ban a két öregre... tudod, akik mindenbe belekötöttek... és mindenki bosszankodott, vagy röhögött rajtuk...
2
t
tibee72
2023. május 31. 12:03
#9
Jól sikerült. Jöhet a folytatás.
0
Kexi69
2023. május 31. 11:42
#8
Kedves Andreas6! 

Ha már nem tudsz mibe belekötni, akkor a stílust fikázod? 
Fel tudsz mutatni egyetlen pozitív hozzászólásodat? 

Vagy egy olyan irományt tolladból, amiben senki nem talál hibát? 

Kíváncsian várom válaszod! 
2
Ez egy válasz Andreas6 2023. május 31. 07:04-kor írt üzenetére.
deajk2008
2023. május 31. 08:10
#7
Jó kezdés, csak egy részen belül is túl rövid lett
0
l
laja.jl
2023. május 31. 07:54
#6
Javaslok egy beszélgetős kirándulást a történetben szereplő tájegységen.
Én sem messze lakom, nekem nem furcsa a nyelvezet. Ne a fiatalokkal, hanem az idősekkel, és minnél egyszerűbb emberekkel beszélj.
A történet tetszik.
1
Ez egy válasz Andreas6 2023. május 31. 07:04-kor írt üzenetére.
Andreas6
2023. május 31. 07:04
#5
A tartalom tényleg nem rossz, de a nyelvtan siralmas. Kedves "Magam", nem Kékég vagy véletlenül álnéven? Ez az írás ugyanis egy az egyben az ő stílusa. Magyartalanságára csak egy példa: "Fekete körömcipőm szinte rúgtam le." Magyarra fordítva: Fekete körömcipőmet szinte lerúgtam.
1
kivancsifancsi
2023. május 31. 07:02
#4
Ez így nagyon jóra sikeredett. Remélem a folytatás is ilyen lesz.
1
kaliban
2023. május 31. 05:56
#3
Várom a folytatást! 8p Tetszett.
0