Balatoni villa 1. rész

A témához tartozó történet:
braun
29 008 karakter
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

braun
2022. július 24. 21:36
#11
Köszönöm mindenkinek a véleményét!
Az előző két történetem a pontszámok alapján egy kicsit jobban sikerült.
Levonva a konzekvenciát, ebben a formában nem kísérletezem a későbbiekben mert így ez visszalépés.
1
SikeresOtto
2022. július 17. 23:40
#9
Én arról vagyok híres, hogy nem háborodom fel a nem akadémiai helyesíráson. Sőt itt volt egy Janibá, akinek a beszédének a természetességét szerette volna visszaadni az író. Tehát ezen a hibán átsiklottam.
De...
Ha megírtátok közösen, egyikőtök sem vette észre, hogy milyen nehéz olvasni? Emellett ez az elbeszélő személyének a megváltoztatása -- szerintem -- zavaró.
Tényleg jó az alapötlet, de egy olyan történet megírása, amely több szereplős és helyszínes, nem is olyan egyszerű. Ösztönösen, minden előképzettség nélkül kifejezetten nehéz.
A stílus, hogy mit minek neveznek, megszokható, de a közönségességnek vannak visszahatásai a szöveg olvashatóságára. Ha egy-két szereplő közönséges, és azok beszél mocskosul, az elmegy, de a narrátor (számomra) ne tegyen így.
Szerintem írjatok még. De figyeljetek a központozásokra, a gördülékenységre, a könnyű olvashatóságra, az elbeszélő személyére… és a helyesírásra.
Mindezek nélkül igen nehéz a szöveg, gondoljatok az olvasóra is.
Szerintem jó ötlet, ha utána-olvastok a "kreatív írásnak" még akár jó történetet is farigcsálhattok belőle.
1
Pavlov
2022. július 15. 09:48
#8
Az alapötlet érdekes, de a helyesírás annyira kritikán aluli, hogy élvezhetetlen az egész írás. Kisbetű-nagybetű, vesszőhibák, elírások - a sima Word is aláhúzta volna ezeket, ha veszitek rá  a fáradságot, hogy beillesszétek. Ezt inkább ne folytassátok.
1
veteran
2022. július 15. 03:49
#7
Eleje egészen jó volt.
1
a
angel234
2022. július 15. 03:25
#6
Ez nem lett jó írás.
1
kivancsifancsi
2022. július 14. 21:53
#5
Ez az összevissza zagyvaság még a kezdeti kis ígéretet is tönkretette. Nem kérek tőled több eszmefuttatást. 
0
cscsu50
2022. július 14. 18:47
#4
Nagyon gagyi.
1
Andreas6
2022. július 14. 17:47
#3
Engem sem varázsolt el...
1
p
papi
2022. július 14. 13:08
#2
Ritka az  ennyire gyenge olvasmány.
1
T
Törté-Net
2022. július 14. 00:00
#1
Mi a véleményed a történetről?
1