1. Törté-Net verseny - Segítsük a magyar turizmust!

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Grejoz
2010. november 24. 16:19
#143
Kedves Manamha!
A 19-ei állást én nem tudom, mert szombaton, vagy vasarnap néztem rá az állásra. Akkor már jópár napja nem látogattam az oldalt. Most előkerestem a jegyzeteimet, amiket utána készítettem. Hétfő (22) reggel: 8,71 14 szavazat. Délelőtt 8,8 15 szavazat. Délután 8,69 16 szavazat. Ez maradt aztán kedd (23) reggel is. Délelőtt 8,22 18 szavazat. Délutánra 8,32 19 szavazat, majd a javítás után ujra 8,22 18 szavazattal.
A Remete által küldött listán pedig a 8,22 előtt 8,92 az átlagom 16 szavazattal. Azt szerintem rosszul irta fel.
1
Manamha
2010. november 24. 16:10
#142
Kedves Grejoz!

Döntsd el Te magad, hogy a mostan kapott pontszámod téleg rendben van-e? Ott van előtted minden adat dátumokkal együtt! Mielőtt tegnap du. beindult ez a káosz akkor közvetlenül előtte 8,32pontod volt és 19 szavazatod. Remélem legalább Te érteni fogod!?
1
Remete D. László
2010. november 24. 16:03
#141
Kedves Grejoz!
Nekem már fogalmam sincs arról, mit gondoljak. Manamhának van igaza, mi csak nézzük a káoszt. Ha valami szép ebben a dologban, akkor az a káosz.
1
Grejoz
2010. november 24. 15:42
#140
Remete!
Alkor szerinted is a tegnap délelőtti lehúzás lett most javítva?
Vagy másra gondolsz?
1
Manamha
2010. november 24. 15:39
#139
Kedves Grejoz!

Mint láthattad leirtam Neked a 23-ai pontszámodat pontosan. Amire Te hivatkozol az 11-19-én volt! (8,92pont/13 szavazat). A mostan kapott pontszámodat (mint nagyon sok másét) nem értem! Mert ugye 19-e már régen volt és azóta bizony történt sokminden, ami tuti nem volt csalás!
1
Remete D. László
2010. november 24. 15:36
#138
Kedves Grajoz!
Azóta bizony sokaknak nagyot zuhant az eredménye. Főleg az élbolyban, ami azért beszédes dolog.
Kedves Manamha!
Én meg azt tippeltem, hogy a nyertes akkor sem húzhatja ki a derekát, ha tiszta. Ha én lennék az, én sem merném megtenni. (Azt hiszem nem leszek, pillanatnyilag már a dobogó is messze van.)
Sajnálom, hogy ez a két tipp bejött. A pozitív ötleteim soha sem jönnek be ilyen pontosan.
Az egyik topicon megszólalt kedves barátunk a galeriből, és csodálkozik, hogy törölték a pontját, amit nemrég kiadott. Én azon csodálkozom, meg mert szólalni.
1
Manamha
2010. november 24. 15:09
#137
Hát igen, igy tényleg izgalmas, csak azt nem tudjuk, hogy mi miért és hogyan történik. Miért fordul fel most már naponta a sorrend? A végére tippeltem egy bábelt. Szerintem már be is jött!
1
Grejoz
2010. november 24. 14:56
#136
Tisztelt szerkesztőség!

A mostani eredmény már jobban tetszik. Nem azért, mert jobb lett az átlagom, de hasonló volt a manipuláció előtt is. pontos számokat nem tudok, de Remete-től kaptam egy táblázatot, abban a 8,92-es átlagomnál 16 szavazat szerepel. Nekem az rémlik, hogy kedd reggel 8,69 volt az átlagom, 16 szavazattal. (139 pont) és azután esett vissza 8,22-re 18 szavazattal (148 pont).
A mostani szűréssel lehet, hogy ezt állítottátok helyre.
Köszönöm az igyekezetet!

Üdv!
1
Remete D. László
2010. november 24. 14:54
#135
Izgalmas a verseny!
Nem lehet tudni, ki győz. A vírusirtásban élenjáró szerkesztők, vagy az összevissza pontozgató szakértőkLe kellene zárni a szavazást, mert itt a vége felé negyedóránként jönnek a tébolyult pontok.
1
T
Törté-Net
2010. november 24. 14:15
#134
Kedves Íróink!

Most futott le egy újabb szűrés.

Grejoz, amennyiben szavazatok darabszámát is meg tudod adni az adott időpontokban, azzal sokat segítenél, ígérjük, hogy utánanézünk, megszámoljuk, leírjuk. (Annyit látunk, hogy az átlagodnál nagyobb értékű szavazat nem lett érvénytelenítve tőled, esetleg egy újabb kisebb értékű szavazat lehetett a ludas.)

És amennyiben akad még bármilyen kérdés, óhaj, sóhaj, ma, de legkésőbb holnap estig jelezzétek.

Üdv: Törté-Net Szerkesztőség
1
T
Törté-Net
2010. november 24. 12:17
#133
Kedves Grejoz!

Az összes tendenciózusan ide-odahúzó regisztráció szavazatát töröljük. (Értsd ezalatt, hogy gyanús, ha valaki 1 történetre 9-10-est ad, a többire pedig jóval gyengébbeket lyat, amivel sikeresen lehúzza az átlagaikat, tehát akár egyest is. Ilyen esetekben jön az IP-címek összevetése, stb, ami legtöbbször segít eldönteni a kérdést.)
Tehát nincs olyan, hogy X ember Y történetre leadott szavazatát töröljük, csakis az összes szavazatát együtt.

Üdv: Törté-Net Szerkesztőség
1
Manamha
2010. november 24. 12:16
#132
T.Szerkesztőség!

Látva az előbbi számitás menetét nem tudom, hogy van-e még értelme hozzászólni. A rendszerben maradt figyelmbe vett ill nem vett szavazatokkal nem tudok mit kezdeni. A 110es fórum bejegyzésben kérdeztem még más dolgokat is! Valamint nem hinném, hogy okos dolog volna minden gyanús vagy nekünk nem érthető pontozások adatait visszamenően idemásolgatni. Egyebet nem tehetvén bizunk a T. Szerkesztőség objektivitásában és bölcsességében!

Üdvözlettel!
Manamha
1
Manamha
2010. november 24. 12:07
#131
Kedves Grejoz!

Kérésedet ime teljesitem. A kaland a halászbáytán cimű irás pontszáma és helyezése a következően alakult:

11-23-án délelőtt 8,35pont/6ik helyezés
11-23-án délután (a leszavazási hullám után) 8,32pont/2ik helyezés
11-23-án este (a Szerkesztőség beavatkozása után) 8,22pont/7ik helyezés

Üdv.
Manamaha
1
Grejoz
2010. november 24. 12:04
#130
T. Szerkesztőség!
A 120. Hozzászólásomban felvetett dolog továbbra is érdekelne.
Köszönöm előre is!
Üdv!
1
Grejoz
2010. november 24. 11:54
#129
Kedves Manamha!
Nem szeretnék vitázni veled, mert tényekkel tudod alá támasztani a sorrendet amit írtál. És a tények makacs dolgok. Csak érdeklődnék, hogy a halászbastya hol szerepel a listádon? Mert én ugy néztem, hogy tegnap reggel még második volt. De nekem nincs excell táblázatom.
Üdv!
1
T
Törté-Net
2010. november 24. 11:48
#128
Sziasztok!

Na, utánanéztünk az adatoknak: (Mivel csak a Pálinkázós történetről kaptunk pontos adatokat, így azokkal dolgoztunk:

11-19-én 8,57 – 23 - 197 - jó
11-21-én 8,57 – 23 - 197 - jó
+ kapott 1 db 7 pontos szavazatot
11-22-én-de. 8,5 – 24 - 204 - jó
+ kapott 1 db 6 pontos szavazatot
11-22-én-du. 8,4 – 25 - 210 - jó
11-23-án-de. 8,4 – 25 - 210 - jó
+ kapott 1 db 7 és 1 db 6 pontos szavazatot
11-23-án-du. 8,26 – 27 - 223 - jó
- szűrés: 1 db 6 pontos (aznapi), 1 db 1 pontos (17-ei)
11-23-án-este 8,64 – 25 - 216 - jó

A 17-én leadott szavazat végig ott volt a rendszerben, most lett elég adat hozzá, hogy szűrje a rendszer a regisztrálót.

Amennyiben van más kérdéses szavazat is, kérlek jelezzétek!

Üdv: Törté-Net
1
Manamha
2010. november 24. 11:26
#127
Kedves Remete!

Az én sorrenden messzemenőnem nem szubjektiv. Egyszerüen megnéztem az utolsó, mindenki által elfogadott sorrendet és ide leirtam. Tehát nem azt mondom, hogy ez volna az én véleményem a sorrendet illetően, ha nem ez egy, a verseny indulása óta kialakult jól nyomon követhető objektiv sorrend.

Üdv.
Manamha
1
Remete D. László
2010. november 24. 10:59
#126
Kedves Manamha!
A korrekciókkal kapcsolatos véleményünk szinte szóról szóra egyezik. A saját sorrend leírásával várnék még egy keveset.
Kérlek, várj még legalább egy napot! Míg mi huszonkilencen tartjuk az inkognitónkat, nem tartom igazán etikusnak a véleményünket konkréten leírni. Én eleget fogok tenni a szervezők kérésének, néhány mondatot írok majd minden írásról, kíváncsi vagyok a többiek véleményére - természetesen a Tiédre is, de várjunk az eredményhirdetésig.
Üdvözöllek!
Remete.
1
Manamha
2010. november 24. 10:36
#125
T.Szerkesztőség T.Olvasók-Irók!

Az már látszik, hogy ez a verseny(sem)nem lesz tisztességes. Egyszerűen képtelenség nyomon követni egyértelműen a le és felszavazásokat. A Szerkesztőség szándéka dicséretes, de azt hiszem nem tud teljes, igazságosnak mondható rendet teremteni.
A következő jutott az eszembe:
Ugye a tegnapi negativ szavazási hullámig már jól kivehetően kialakult egy standardnak mondható helyezési sorrend. Mindenki, aki érdekelt vagy nem érdekelt, ide a fórumba leirhatná az általa elképzelt első három helyezttnek a sorrendjét. Ezzel mintegy segitve a Szerkesztőség munkáját. Mint korábban is irtam, én a verseny kezdete óta követem nyomon és irom egy excel táblázatba naponta a verseny olvasási, pontozási, szavazási állását. Tehát nagyon jól kivehető az, hogy mely irások voltak addig az érmesek amig a tegnapi leszavazási hullám be nem indult!
Nálam a sorrend a következő (a legutolsó -mindenki által elfogadott- eddigi elért eredmények alapján):

1./ Kettesben az egyesben
2./ Aggteleki kirándulás
3./ Rajmund
1
Manamha
2010. november 24. 10:05
#124
Kedves Remete!
Egyetértek a 122es számú hozzászólásoddal!
1