A virtuális tértől a popószexig

A témához tartozó történet:
v1p3r00
9 549 karakter
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

SikeresOtto
2021. augusztus 27. 07:30
#3
Majd megtapasztalod, hogy az önuralom gyakorlásának (edzésének) az egyik legjobb módja, ha a kommenteket olvasgatod. Még akkor is, ha a 3 szavas kommenteket átugrod.
3-dik mondat: Barátnőm nem volt, barátokkal csak hétvégenként volt ideje találkozgatni és iszogatni. Az alanyt nem egyeztetted. Ettől az olvasó kiesik a megértés ritmusából.
4-dik mondat: Egyszer csak hirtelen ötlettől vezérelve letöltöttem a Tindert és próbáltam válogatni a felkínálkozó hölgyek közül, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Van egy szó ami ismeretlen, és ettől az olvasónak el megy a kedve a folytatástól. Használhattad volna helyette az "app", "alkalmazás", "telefonos program" stb. 
Viszont, ha túl lép az olvasó azon az akadályon, hogy felfogja a mondatot, akkor jön a következő probléma, a tapasztalat. Ahhoz, hogy megnyerjél, mint olvasót, az kell, hogy ne csek megértsem, hanem az emlékeimből 'előhúz' szagokat, érzéseket, tapasztalatokat. 
Töltöttem már le ilyen alkalmazást. Mindaddig, amíg nem vagy 'member', naponta kapod a jobbnál jobb ajánlatokat, leveleket, amelyeket csak előfizetőként tudsz elolvasni. Viszont ahogy tag leszel, megszünnek az ejánlatok. Pontosabban olyan üzenetek jonnek, hogy 3-szor megnézték az adatlapod. Ha kíváncsi vagy ki, 'fizess!'. Van, hogy a tagsággal X mennyiségű levél írás lehetőség jár. Rádírnak, hülye, egyszerű, provokatív kérdéssel, és alig válaszoltál leketyeg a lehetőséged. De jobb is.
Van hogy előfizetőként tudod csak olvasni a leveleket, de valahogy az "app" nem tartalmaz lehetőséget az előfizetés lemondására. Ilyenkor a bankon keresztül ha sikerül lemondanod, pár hónap múlva érkezik egy "ügyvédi felszólítás" az elmaadt tagdíj befizetésére egy 'offshore' országból.
Ilyen tapasztalatok után, csak akkor van kedved tovább olvasni, ha nincsenek ilyen tapasztalataid.
Azaz az olvasót az emlékeivel tudod megragadni.  És 4 mondat után, azt hiszem elvesztetted a szöveg-olvasó kapcsolatot.
 
 
1
SikeresOtto
2021. augusztus 27. 03:28
#2
A történet lénye jó ötlet.
DE rengeteg minden van, amit még csiszolnod kellene.
A párbeszédek mintha összecsapottak, a képek mintha egy albumból potyogtak volna ki, össze-visszák.
A történet vezetése nem ragadott magával, egyszerűen nem tudtam beleképzelni magamat a főhős szerepébe.
Látom a szándékot, de én nem tudok pontot adni rá.
Szerintem olvasgasd a többi történetet, és próbálj hasonlóakat írni.
Tagold a szöveget, hogy ne vesszen el benne a szem. (akkor könnyeb elképzelni)
A párbeszédeknél ügyel arra, hogy reális legyen.
Próbálj meg több jelzőt használni, leírni, ki mit érez, mit lát, mit lát másképp, mint a többiek. 
Írhatsz a szagokról, illatokról, ízekről.
Ha valaki a helyesíráson van fennakadva, ne foglalkozz vele. 
És valami: Olvasd el az írásodat mégegyszer, mintha nem te írtad volna, és - őszintén - ítáld meg, jó-e.
 
1
T
Törté-Net
2021. augusztus 27. 00:00
#1
Mi a véleményed a történetről?
1