Leáll a gép 7. fejezet

A témához tartozó történet:
Remete D. László
65 559 karakter
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

én55
2024. január 1. 14:15
#24
Ez a rész nem tetszett.
1
v
vasas62
2023. július 21. 13:17
#23
Szomorú, hogy ilyen ember is van.
1
a
A57L
2014. szeptember 3. 16:35
#22
Kezd hosszú lenni.
1
l
listike
2013. november 1. 17:52
#21
Azt hiszem, ennél nagyobb csalódást nem okozhatott volna a szerző. Aki olvasza a Páternosztert, tudja, hogy Márta volt az a lány aki a legtöbbet szenvedte. Az a tény, hogy Őt ölette meg az író, számomra a leggyalázatosabb hiba volt. Ezért csak 1pont.
1
B
Bikmakkocska
2013. szeptember 16. 14:45
#20
Jujjjjj.........
1
Yankie
2009. október 5. 23:26
#19
Kedves Remete!

Ez a rész sajnos eléggé lesújtott!, Kegyetlen húzás volt pont Mártát megölni, elvenni Zsolttól a kedvesét. Az egész eddigi műveidben, ez a két szerencsétlen szenvedett a legtöbbet. Ha csak megsebesül, de felépül, szerintem elég drámai lett volna. Ettől eltekintve, természetesen továbbra is örvendünk a stílusodnak! Megyek olvasgatok tovább :) 10p.
1
Yankie
2009. október 5. 23:25
#18
Kedves Remete!

Ez a rész sajnos eléggé lesújtott!, Kegyetlen húzás volt pont Mártát megölni, elvenni Zsolttól a kedvesét. Az egész eddigi műveidben, ez a két szerencsétlen szenvedett a legtöbbet. Ha csak megsebesül, de felépül, szerintem elég drámai lett volna. Ettől eltekintve, természetesen továbbra is örvendünk a stílusodnak! Megyek olvasgatok tovább :) 10p.
1
Andreas
2009. március 5. 21:16
#17
Ha már megemlítetted a helyesírást: sok helyen teszel vesszőt, ahol nem kéne - ezzel együtt nem tudnék lemondani arról, hogy tovább olvassalak. 10 pont!
1
sihupapa
2009. március 5. 19:48
#16
Remeténél nincs jobb.
1
Remete
2009. március 5. 09:16
#15
Kedves Lemon Orange!
Nem nagyon tudom, hogy mit válaszoljak Neked.
Az agresszívitás ősidők óta velünk lévő tulajdonság, és nagyon sajnálom, ha az ábrázolás megrémít. Fordulatos, cselekményes regényt nem-igen lehet enélkül írni.
Valamilyen mértékben az összes élőlény, még az egyszerű fűszál is agresszív, hiszen a szomszédos élőlénnyel kell versenyben lennie a talajban lévő vízért, tápanyagért, de agresszív a pillangó, vagy a tápláléklánc alja felé lévő élőlény is, a nálánál lentebb lévőkkel szemben. A különbség köztünk emberek, és a tudat nélküli (ha valóban azok? - ezt nem tudjuk) állatok, növények között az, hogy a rosszindulatot, bosszút, csak mi ismerjük és gyakoroljuk. Ezek nélkül nagyon sok irodalmi mű hiányozna a polcainkról.
Nem tekintem magam írónak, és a munkámat irodalomnak, de valamilyen minőségre mégis törekszem. Ezért is van az, hogy sokan nem szeretnek. Kérlek, Te maradj meg olvasóim között, hidd el, hogy a konfliktus, majd az azt feloldó katarzis nagyobb élményt ad, mint a konfliktusmentes, egyyenes vonal mentén rajzolt történetek.
Köszönöm a figyelmed, és én is szép napot kívánok Neked!
Üdv.
Remete.
1
Lemon Orange
2009. március 5. 00:08
#14
Kedves Remete!

A második rész végeztével abbahagytam az olvasást. Úgy csináltam, mint a kisgyerek, hogy ha nem olvasom tovább a történetet nem is történik meg semmi a további eseményekből. Aztán néhány óra elteltével csak visszamerészkedtem, hogy megtudjam, miképp folytatódik hőseink sorsa.
Mint irodalmi mű - természetesen :) - nagyon tetszett, de a benne megjelenő agresszivitás elrémiszt. Azért továbbra is lelkes olvasód maradok.

További szép napot!
1
Remete
2009. március 4. 01:35
#13
Bocsánat!
Utólag végig olvasva a hsz-t látom, hogy a betű kettőzések most sem voltak teljesen sikeresek a tasztatúrámon. A múltidő jele magánhangzók között a két t, tehát nem alkottam rossz sablonokat és az Emberi rosszindulat is hosszú mássalhangzóval valóságos
1
Remete
2009. március 4. 00:59
#12
Kedves Andreas!
Életünk mozgatórugói a szeretet, a gyűlölet, és néhány egyéb önző tulajdonság. A két szereplő közötti párhuzamra ezért nem figyelnék túlságosan, én sem gondoltam rá. (Hogy ők mire gondoltak, az majd kiderül.)
Remélem, nem alkotam rossz sablonokat magamnak, azt nem szeretném. A történet elején Soma is kimondta a mottót, kétszer ugyanúgy ugyanannak a zeneszámnak egy-egy része, soha sem hangozhat el. (Ezt nálam jobban tudod.)Mindazon által semmiben sem lehetünk biztosak. Az emberi roszindulat, ostobaság és más negatív tulajdonságok határtalannak tűnnek. (A valóságban legalább is. A mese talán jobb a valóságnál. ) Majd meglátjuk.
Üdvözöllek!
Remete.
1
Andreas
2009. március 3. 22:59
#11
Kicsit nyugtalanít a párhuzam Jocó és Saci között - mindketten oktalanul gyűlölik egyik hősét a történetnek -, de reménykedem abban, hogy "nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni".
1
Remete
2009. március 3. 20:45
#10
Kedves Olvasó!
Úgy hiszem, lesznek még fordulatok, de azért marad az erotika is.
Üdvözöllek a többiekkel együtt!
Remete.
1
Olvasó
2009. március 3. 20:08
#9
Váratlan fordulatot hozott ez a rész,és drámát.Várom a további fejleményeket.:)
1
pisti47
2009. március 3. 13:19
#8
Ijedtemben abbahagytam az " udvarlást, mert baromira hetero vagyok, de most gondolj bele, az ember nincs fábol és ha egy iromány, mondjuk inkább mű hatással van rá, hát kénytelen kifejezni valahogy. Sajnos életemben ritkán fejeztem ki, mutattam ki érzéseimet, volt is néhány válásom, de most, hogy eszembe jut Te is írtál a Remetének szépeket, hát nem kell szégyenkezni. Tőled is olvastam, az sem volt kutya, de az almát és a körtét nem hasonlítjuk össze. Igaz, Jani bá Üdv pisti47
1
Jani bá
2009. március 3. 11:37
#7
Udvaroljatok még egy picit egymásnak , nagyon tetszik . Tényleg.
1
pisti47
2009. március 3. 10:28
#6
Hát nem ilyen egyszerű a történetírás, ahogy a receptjét leírtad, de épp ezért vagy mestere. Én csak élvezője vagyok a szépirodalomnak, régen kezdtem, de azért nem mertem egyszer sem kipróbálni magam ilyen téren. Lehet, a műszaki pályám miatt, de Te azt írod, amit én is érzek, ha tudnék írnék, maradok a kaptafámnál, Te pedig még írj nagyon sokat. (sokan szeretnék) Üdv pisti47
1
Remete
2009. március 3. 09:27
#5
Kedves pisti47!
Természetesen nem élő emberek, de a történetet nem kanyarinthatom akármerre. Amilyennek alkottam a jellemüket, természetüket, úgy kell cselekedniük a történetben.
Üdv Remete.
1